Jak zrobić proporzec

Proporzec – jest to wąski, długi, rozwidlony na końcu flaga. Wcześniej go podnosili na maszcie okrętów wojennych podczas pływania. Teraz proporczyki wieszają w czasie wakacji, służą wyróżnieniem na ceremonii wręczenia nagród lub pamiętny znak na obchodach jubileuszowych dat.

Jak zrobić proporzec

Trzeba

  • – ватман lub akwarela, papier;
  • – gwasz, markery, flamastry;
  • – tkaniny, farby, tkaniny dekoracyjne przewód.

Instrukcja

1
Zrób papierowy proporzec. Określ jego wielkość : do kina uroczystości potrzebne pola mniejsze, a dla większych pomieszczeń lub ulicznych imprez – duże. Weź kartkę papier akwarelowy lub brystolu, dwa razy więcej przewidywanej wielkości.
2
Złóż kartkę na pół i narysuj kształt proporzec. Może być wąski lub szeroki trójkąt, jak na rycerski tarcza (prostokątne, z zaokrąglonymi narożnikami górna część, dolna przypomina gięcia łuku lub ostre podstawie narysowanego serca) lub być prosty prostokątny lub kwadratowy kształt. W szczególnych przypadkach, na przykład na Walentynki można zrobić proporczyki, stylizowane serca.
3
Nałóż na wzorzec rysunek z dwóch stron. Można to zrobić markery, farby, markery, nawet kredki lub wosku kredki. Jeśli używasz farby, to nałóż najpierw kontury ołówkiem, tylko bardzo słabymi liniami.
4
Namalować obraz, najpierw wszystkie szczegóły jasnego koloru, potem tego, który jest ciemniejszy. Na przykład, twój proporzec jest w trzech kolorach: żółty, czerwony i czarny. Zamaluj wszystkie żółte części, potem czerwone, później czarne. Uważaj, aby farba zdążyła wyschnąć, zanim wziąć na inny kolor, w ten sposób kolory się wymieszają.
5
Weź różdżkę lub sznurek, umieść ją w zgięcie od wewnątrz. Skleić obie strony proporzec, aby znalazł się нанизан na sznurek.
6
Sew proporzec z tkaniny. Wybierz rozmiar, kształt i kolor proporzec. Złóż tkaninę na pół i wyciąć, pozostawiając 1 centymetr dodatek. Расшейте proporzec lub pomalować specjalnymi farbami do tkanin, można użyć koraliki i inne ozdoby. Do nadruku najlepiej użyć matrycy.
7
Przełożyć sznurek w zgięcie, sew połówki proporzec. Wykończone krawędzie grubymi nićmi, warkocz, pięknym ozdobnym sznurem z frędzlami.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *