Jak piec w piekarniku elektrycznym

Podczas przygotowywania posiłku ważne są nie tylko składniki, które wchodzą w jej skład, ale i sposób obróbki cieplnej. I jeśli zdecydujesz się gotować w elektrycznym piekarniku, trzeba zrozumieć, jak należy z niej korzystać, aby nie zepsuć smak i wygląd potraw.

Jak piec w piekarniku elektrycznym

Instrukcja

1
Przeczytaj instrukcję przed użyciem swojej piekarnik elektryczny. Tam, najprawdopodobniej, będą cenne wskazówki dla konkretnego modelu.
2
Przy pierwszym użyciu nowego sprzętu прокалите pusty piekarnik na maksymalną temperaturę. Jest to konieczne, aby pozbyć się specyficznego zapachu nowych materiałów. Po wykonaniu takiej procedury i chłodzenia płyty piekarnik należy umyć.
3
Przed rozpoczęciem gotowania rozgrzej piekarnik do żądanej temperatury. Ustaw termostat na odpowiedni wskaźnik i odczekaj kilka minut. Taka rozgrzewka skrócić czas gotowania i przyczyni się do zrównoważonego nagrzewanie się i запеканию dania.
4
Poprawnie wybierz pozycję do brytfanny. Najlepiej ustawić go w środku piekarnika, jednak w niektórych sytuacjach, gdy trzeba mocniej piec w górę lub w dół dania, to blasze można umieścić powyżej lub poniżej.
5
Włóż blachę lub naczynie do piekarnika. Używaj tylko żaroodpornego naczynia, inne materiały, na przykład, z tworzyw sztucznych, mogą być niebezpieczne. Ale można używać metalowych naczyń kuchennych, ponieważ kuchenka elektryczna nie narzuca takich ograniczeń, jak kuchenka mikrofalowa. W razie potrzeby włącz tryb grillowania lub konwekcji.
6
Jeśli выпекаете danie z ciasta, zwłaszcza z сдобного, nie otwieraj drzwi piekarnika zbyt często – ciasto może osiąść. Najlepiej obserwować gotowaniem przez szybę, tym bardziej, że są do tego specjalne oświetlenie.
7
Gotowość do kuchni sprawdzić za pomocą widelca. Delikatnie nakłujcie jej ciasto lub zapiekanki – na urządzonej urządzeniu nie powinno pozostać surowe ciasto. Podczas gotowania mięso z sosem, nie zapomnij, aby regularnie go podlewać sosem do tego, aby górna warstwa nie подсыхал. Wyjmując gotowe danie z piekarnika, nie zapomnij, aby ją wyłączyć.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.