Jak wybrać młynka do pieprzu

Pieprz jest jedną z najbardziej popularnych przypraw, która nie tylko poprawia smak potraw, nadając im pikanterii i ostrości, ale i pozytywnie wpływa na zdrowie. Wcześniej zmielony pieprz, sprzedawane już butelkowe w woreczki, po upływie czasu skończył się i traci swoje walory smakowe, więc gospodyni zwrócili oczy w stronę młynków do pieprzu. Pozwalają one uzyskać świeżą, aromatyczną przyprawę bezpośrednio przed gotowaniem.

Jak wybrać młynka do pieprzu

Instrukcja

1
Jeśli z różnych przypraw używasz tylko pieprz, kup młyn, który będzie dla niego odpowiedni. Istnieją jednak i uniwersalne opcje, kiedy można rozpadać jeszcze i sól lub zioła. W przeciwieństwie do przeznaczonych tylko do pieprzu opcji, takie wiatraki mają potężne mury obronne, które mogą szlifować różne rodzaje przypraw.
2
Niszczarki do pieprzu również są ręczne i elektryczne. W pierwszym przypadku sami skręcamy w mechanizm urządzenia, powodując zęby kruszyć przyprawa. Ponadto, można kontrolować ilość powstałego pieprzu, tak i w proszku uzyskuje się mniejsze. Najlepsze są uważane za modele z podwójnym rzędem zębów, które niezawodnie wykrywają grochu na dole, co pozwala natrzeć pieprzem całkowicie. Młyny, działające od energii elektrycznej, działają szybciej, w cenie tańsze, ale nie dają możliwości regulacji mielenia.
3
Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest urządzenie. Niedrogie przyrządy mają plastikowe noże lub kamienie młyńskie, co znacznie obniża jakość mielenia, jak i ich żywotność. Dlatego pierwszeństwo modeli z mechanizmem ze stali nierdzewnej. Dobrze, jeśli uchwyt produktu i jego obudowa są wykonane ze stali lub ceramiki, a nie plastiku, bo taka młyna będziesz cieszyć się bardzo długo. Drewniane urządzenia wyglądają bardzo ładnie, ale wchłaniają w siebie zapachy i oleju, co znacznie skraca okres ich stosowania.
4
Jeśli projekt młyna ma dla ciebie ogromne znaczenie, wybrać produkt na podstawie koloru wykonania całej kuchni i jej rozwiązań stylistycznych. Na przykład, jeśli ściany i zestawy słuchawkowe wykonane w czarno-białej kolorystyce, urządzenia ze stali doskonale wkomponuje się w ten zespół. A oto miłośników naturalnych materiałów doskonale nadaje się model, malowane drewno, a nawet rzadko egzemplarz.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.