Jak pozbyć się blizn zanikowych

Blizny zanikowe stanowią różnej wielkości zagłębienia na skórze, powstające na miejscu зажившего zapalnego elementu. Dzieje się tak z powodu tego, że tkanki po urazach wytwarza mało kolagenu. Bardzo często zanikowe blizny pojawiają się po trądziku lub wysypka na ospę wietrzną. Aby pozbyć się blizn zanikowych, należy skontaktować się z instytucji medycznych i dobrać odpowiednią dla ciebie metodę leczenia.

Jak pozbyć się blizn zanikowych

Instrukcja

1
Drobne i nieliczne blizny zanikowe można usunąć za pomocą wypełnić nierówności leków, które produkują na bazie żelu kwasu hialuronowego. Wstrzykuje się lek wtrysku. Zaletą metody jest to, że nie dochodzi do uszkodzenia zdrowej skóry. Duża wada tej metody – tymczasowy efekt. Przez 6-8 miesięcy procedurę trzeba powtórzyć, ponieważ leki skóry.
2
Pozbyć się blizn zanikowych i przy pomocy peelingu mechanicznego, lub dermabrazji. Ta procedura jest dość bolesne i traumatyczne. Powierzchniową warstwę skóry w obszarze defektu jest usuwany za pomocą specjalnej szczotki, obracających się z dużą prędkością. Do bólu zwykle stosuje się zamrażanie lub znieczulenie miejscowe. Po zabiegu skóra wygląda startym i może zacząć krwawić. Po pewnym czasie tworzą się na niej cortex – strup, który należy prawidłowo dbać, w przeciwnym razie można jeszcze bardziej zepsuć wygląd skóry. Podrażnienie i zaczerwienienie po peelingu mechanicznego utrzymuje się kilka tygodni. W tym czasie zaleca się stosowanie silnych sunscreens.
3
Mikrodermabrazja – bardziej delikatny sposób na pozbycie się blizn po trądziku. Peeling w tym przypadku odbywa się za pomocą drobnych cząstek ściernych i dotyczy mniej głębokie warstwy skóry. Wadą tej metody jest to, że on nie pomoże przy głębokich bliznach. Ponadto, nie jest zbyt przyjemny zabieg trzeba powtarzać kilka razy.
4
Płytkie blizny można wyrównać серединными lub głębokimi chemicznymi пилингами. Do tych zabiegów używane są substancje, solvent naskórek i powodujące deadening powierzchniowych warstw skóry, od czego robi się ciemno i pokryte skorupą. Po pewnym czasie strupy odpadają, a tkanki goją się. W wyniku tego, że w gojeniu tworzyły się dużo kolagenu, blizna staje się mniej widoczne. Bliski peelingi odbywa się kilka razy, w odstępach jedno lub kilka miesięcy. Głęboki peeling robią raz, ale w szpitalu pod narkozą.
5
Metoda laserowego szlifowania również nadaje się tylko do płytkich blizn zanikowych. Podczas zabiegu laserem warstwowo na grubość usuwa wierzchnią warstwę naskórka i tworzy efekt peelingu. Duży plus laserów w tym, że są one bardzo dokładnie i dozowane oddziałują na skórę. Jednak, mimo to, faza gojenia trwa nie mniej niż 2 tygodnie i wymaga stosowania maści i kremów.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.