Jak pozbyć się opistorhoza

Описторхоз należy do grupy гельминтозных chorób, których przyczyną są hepatica siberian lub hepatica kocia. To bardzo niebezpieczna choroba, podczas której pasożyty wpływają przewodów żółciowych wątroby, a także trzustki i jej żółciowych, pęcherzyka żółciowego. Choroba ta trwa dość długo i charakteryzuje się fazami zaostrzeń i remisji. Warto wiedzieć, że описторхоз jest przyczyną raka wątroby i trzustki.

Jak pozbyć się opistorhoza

Instrukcja

1
Po pierwsze podejrzenia na описторхоз należy natychmiast zasięgnąć pomocy lekarskiej. Diagnostyka tej choroby w początkowej fazie jest bardzo trudne, ponieważ jaja pasożytów w kale jeszcze nie są widoczne. Doświadczony lekarz określa chorobę na podstawie opisu objawów, obecności gorączki, wysypki i bólu.
2
Warto uświadomić sobie, że prawidłowe leczenie może przepisać tylko lekarz. Leczenie opistorhoza powinno być kompleksowe i obejmować etapy przygotowania do leczenia, odbiór антигельминтозного leku, a także патогенетическую terapię i rehabilitację. Cały proces leczenia musi być monitorowane przez specjalistów.
3
Należy zwrócić uwagę na prawidłowe odżywianie. Pacjent описторхозом zaleca się całkowicie wykluczyć z diety smażone potrawy, a także ostre przyprawy. Zmniejsz ilość słodkich produktów. Jedz jak najwięcej świeżych warzyw i owoców, a także niskiej zawartości tłuszczu żywności i twaróg. Zasilanie musi być wartość ułamkową — jedz częściej, ale małymi porcjami. Pij dużo płynów — to pomoże uwolnić organizm z wszystkich toksyn.
4
Jeśli chodzi o leki leków, które przepisują lekarze, oprócz leków od pasożytów, trzeba wyznaczyć również i leki przeciwhistaminowe, takie jak „Suprastin”, „Tavegil”, „Difenhydramina” — te leki pomogą zatrzymać reakcje alergiczne i zmniejszyć obrzęk. Ponadto, wyznaczyć również niektóre leki przeciwzapalne.
5
Podczas leczenia należy przyjmować i żółciopędne preparaty, które pomogą uwolnić organizm od toksyn. A do tego, aby odbudować wątrobę, mogą przypisać również „Эссенциале”, lub jakikolwiek inny lek wątroby i dróg żółciowych.
6
Pamiętaj, że chociaż przez kilka miesięcy stałego leczenia uda się całkowicie usunąć z organizmu pasożytów, ale, jednak, naprawić te uszkodzenia fizjologiczne, które miały miejsce w czasie choroby, nie będzie w stanie. Dlatego w przyszłości będzie potrzebny długi okres rehabilitacji.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.