Jak przygotować iglasty wyciąg

Iglasty ekstrakt sprzedawane w aptece w postaci proszku, prasowanych tabletek i stężonego ciekłej okapy. Wykonana jest z igliwia sosny, zawiera szereg substancji biologicznie czynnych, wszystkie witaminy z grupy b, fenolowe i związki azotowe, makro – i mikroelementy.

Jak przygotować iglasty wyciąg

Trzeba

  • – igły;
  • – do gotującej się wody;
  • – z alkoholem.

Instrukcja

1
Użyj wyciąg do kąpieli przy fizycznym i umysłowym emocjonalny, neurastenii, przy problemach ze skórą, jeśli są drobne rysy i otarcia. Kąpiel z wyciągiem z sosny pomagają przy przeziębieniach górnych dróg oddechowych, ból w plecach, związanych z osteoporozą, nerwobóle, gdy zapalenie stawów, zapalenie stawów.
2
Aby przygotować leczniczą kąpiel, rozpuścić w 200-litrowym wannie 100 g gotowego ekstraktu. Temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni. Czas odbioru zabiegu wynosi 15-20 minut. Za jeden lecznicze lub profilaktyczne zapoznać 10-15 codziennych zabiegów.
3
Jeśli chcesz samodzielnie przygotować iglasty wyciąg, napełnić 10-литровое wiadro świeżych sosnowych igieł, zalać wrzącą wodą, pozostawić na 6 godzin. Do przygotowania kąpieli można przecedzić otrzymany wyciąg lub wylać wszystko, co ma w misce w kąpieli. Taka metoda leczenia jest odpowiednia tylko w przypadku, jeśli masz możliwość zbieranie igliwia, na przykład, będąc w kraju.
4
Do zimowego zastosowania można przygotować alkoholu iglasty wyciąg. Do gotowania wsypać igły w трехлитровую słoika, wlać rondo z alkoholem. Nalegać ekstrakt można do samej zimy.
5
W zimnych porach roku dodawaj na 200-litrowej wanny pół litra otrzymanego ekstraktu, wziąć kąpiel codziennie przez 10-15 dni.
6
Suszone surowce ma nie mniejszą działanie lecznicze, niż świeże igły. Aby surowiec suszy, рассыпьте go cienką warstwą pod zadaszeniem. Wysycha igły są bardzo szybko, w ciągu 10 dni. Tak przygotowaną igły złożyć w płócienne worki. Przygotować ekstrakt z tego surowca można w taki sam sposób, jak i z świeżego.
Należy zwrócić uwagę
Nie zapominaj, że przy podejmowaniu kąpieli obszar serca powinna znajdować się nad wodą. Wanny z igły są przeciwwskazane w przypadku układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego, gruźlicy, przy infekcyjnych zmian skórnych, krwawienia, obecności nowotworów złośliwych.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.