Jak pozbyć się przewlekłego zapalenia oskrzeli

Zwykłe zapalenie oskrzeli najczęściej występuje zakażenie wirusowe lub bakteryjne, która przyczynia się do zapalenia błony śluzowej oskrzeli. Jeśli do jego leczenia potraktować poważnie, można zarobić przewlekłej postaci tej choroby, co jest obarczona wieloma powikłaniami, w tym ciężką niewydolnością oddechową i patologicznymi zmianami w sercu. Rozwija się on także na skutek palenia tytoniu, zły środowiska, wdychania zanieczyszczonego powietrza i substancji chemicznych itp. go Wyleczyć, jak każdy chroniczną chorobę, nie jest łatwo.

Jak pozbyć się przewlekłego zapalenia oskrzeli

Trzeba

  • -cebula, miód, cukier;
  • -rzepa;
  • -jagody kalina, miód;
  • -szałwia, kwiat czarnego bzu i lipy, suszone jagody lub liści malin.

Instrukcja

1
Jeśli masz przewlekłe zapalenie oskrzeli, to najprawdopodobniej, już rozpoczęła leczenie. Aby nie pogorszyć swój stan, należy skontaktować się z lekarzem. Bez jego przeznaczenia nie kupuj leki, zwłaszcza antybiotyki. Naturalne środki mogą być bardzo pomocny w pozbyciu się zapalenia oskrzeli, ale tylko w połączeniu z zalecanymi lekami.
2
Staraj się odpoczywać i pić różne napoje. Najlepiej – herbaty ziołowe, soki i wody mineralne niegazowanej wody. Jeśli jest zimno, pij herbatę z miodem, липовым kolorem, malinami, cytryną i imbirem.
3
Konieczne jest taką żywność, która nie podrażnia gardło, więc należy wykluczyć z diety twarde, ostre, słone i gorące dania.
4
Podczas choroby, jak zwykle, zwiększona potliwość, nawet przy małych obciążeniach fizycznych. Aby nie pogarszać chorobę, staraj się ubierać stosownie do pogody, aby nie zamarznąć i nie jest prosty, a jeśli mi się pocą, wziąć prysznic i szybko zmieniaj swoje mokre ubrania na suche.
5
Spędzasz codziennie inhalacji w celu łagodzenia kaszlu i łatwiejszego odpadu plwociny. Można do tego wykorzystać sodę, olej z eukaliptusa, ziół lub gotowe mieszanki do inhalacji w aptece.
6
Aby pozbyć się zatory w drogach oddechowych, przeprowadzać takie zabiegi fizjoterapii, jak oddech solą, wibracyjny masaż, ćwiczenia oddechowe (Body flex lub metod Бутейко, Стрельниковой).
7
Staraj się długo nie залеживаться w łóżku. Wykonuj spacery na świeżym powietrzu w parku lub lesie – to przyczyni się do откашливанию plwociny, poprawy wentylacji płuc i nasycenia krwi tlenem. Przewlekłe zapalenie oskrzeli jest dla ciebie pomocne pobytu w sanatorium z odpowiednimi warunkami (jaskinie solne, las sosnowy, nadmorski kurort, górskie powietrze), a także letni wypoczynek na Krymie, na Kaukazie i nad morzem w innych krajach.
8
Jako dobrego pomoc w walce z chronicznym zapaleniem oskrzeli występują w wielu tradycyjnych środków. Na przykład, można spróbować takie z nich:należy zbyt mocno odchylać w maszynce do mielenia mięsa pół kilo cebuli. Dobrze wymieszać papkę z łyżką miodu i 400 g cukru. Dodaj litr wody. Tę mieszaninę gotować na wolnym ogniu przez 3 godziny na wolnym ogniu, następnie ostudzić i przecedzić. Biorąc to narzędzie należy łyżeczka 4-5 razy dziennie.
9
Dwie łyżki rzepy, startej na tarce, zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić w ciepłym miejscu na około dwóch godzin. Gotowy napar należy przyjmować 4 razy dziennie po ćwierć szklanki. Można również korzystać i sokiem z rzepy, wstępnie rozcieńczony przegotowaną wodą.
10
Posiekać 100 g jagód kaliny i wymieszać je z 200 g miodu. Gotować mieszaninę 5 minut. Brać trzeba ją trzy razy dziennie po jednej lub dwie łyżki, przed posiłkiem, popijając wodą.
11
Mieszankę z liści szałwii, kwiatów czarnego bzu i lipy, liści lub suszonych owoców malin (dwie łyżki) zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić na godzinę. Weź ten napar przed snem ciepłym.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.