Jak pozbyć się zapalenia pęcherzyka żółciowego

Zapalenie pęcherzyka żółciowego jest to stan zapalny pęcherzyka żółciowego. Przez długi czas ta choroba była dla seniorów, ale teraz coraz częściej występuje u osób młodych, a nawet dzieci. Jak pozbyć się tej choroby?

Jak pozbyć się zapalenia pęcherzyka żółciowego

Instrukcja

1
Dla ułatwienia stanu trzymać się ścisłej diety. Z diety należy wykluczyć smażone i wędzone potrawy, półprodukty, „szybkie” jedzenie typu hamburgery, shawarma, чебуреков, ciasta, itp. są Przeciwwskazane jest również kawa, nienaturalne soki sklepowe słodycze, ostre przyprawy.
2
Kategorycznie jest nieprawidłowy alkohol. Ograniczać sobie dania z gotowanego lub stew chudego mięsa i drobiu, tłuszczu gotowanych ryb, a także produkty mleczne, zboża, warzywa.
3
W porozumieniu z lekarzem przed jedzeniem pić herbaty ziołowe, które mają żółciopędny efekt. Na przykład, z nasion kopru, liście mięty pieprzowej lub owoców dzikiej róży. Należy przyjmować około pół szklanki, na pół godziny przed posiłkiem. Kurs leczenia, zwykle od 3-ch do 4-ch tygodni.
4
Dieta i herbaty ziołowe mogą znacznie złagodzić swój stan, ale całkowicie pozbyć się zapalenia pęcherzyka żółciowego może być tylko w przypadku, jeżeli są one połączone z lekami terapii. Regularnie brać leki, przepisane przez lekarza.
5
W tych przypadkach, kiedy w pęcherzyku żółciowym tworzą się kamienie, lepiej przeprowadzić operację ich usunięcia. Jeśli tego nie zrobisz, kamienie mogą tak urosnąć, że blokować dróg żółciowych. I wtedy już sprawa może dojść do całkowitego usunięcia pęcherzyka żółciowego. Dlatego, jeśli będziesz mieć operację usunięcia kamieni – nie poddawaj się. Pamiętajcie, że same w sobie te kamienie nie znikną.
6
Oczywiście, nie zapomnij o środki zapobiegania zapalenia pęcherzyka żółciowego. Staraj się jeść mniej lub bardziej regularnie, lub całkowicie eliminując lub minimalizując zużycie „szybkie” jedzenie i wszelkiego rodzaju półproduktów. Nie przesadź ciężkich tłustych, nawet jeśli bardzo ją kochasz. Należy w miarę możliwości unikać stresu i braku ruchu.
Porada
Przyczyną zapalenia pęcherzyka żółciowego – zastój żółci w pęcherzyku żółciowym. Dzieje się tak z różnych przyczyn, w tym dziedziczna, a także z powodu chorób zakaźnych, stresu. Ogromną rolę może odegrać i nieregularne, niezdrowa dieta. Rzecz w tym, że wydzielanych tylko podczas jedzenia, aby ułatwić ich trawienie. Gdy człowiek żywi się poprawnie (czyli często i nie jest zbyt obficie), wydzielanych z pęcherzyka żółciowego, nie застаиваясь. W przeciwnym razie żółć może stagnacji, i zaczną tworzyć się kamienie.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *