Jak zatrzymać tachykardia

W normie, tętno wynosi 60-80 uderzeń na minutę. Jej wzrost nazywa tachykardia. W niektórych przypadkach to nie jest patologią i wynika z fizycznych lub emocjonalnych, nadmiernego wysiłku. Ale czasami tachykardia wskazuje na poważne problemy, i to należy podjąć środki w celu normalizacji rytmu SERCA.

Jak zatrzymać tachykardia

Instrukcja

1
Nawet fizjologiczna tachykardia może zaszkodzić organizmowi. Ze względu na wzrost częstości akcji SERCA, zaburzenia cyrkulacji krwi, dlatego narządy i tkanki zaczynają odczuwać niedobór tlenu. Oznaką niedotlenienia może być zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, duszność, a nawet omdlenia. Tachykardia zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu, wpływa na pracę serca i może spowodować jego nagłe zatrzymanie.
2
Jeśli tachykardia występuje po wysiłku fizycznym, usiądź (a w miarę możliwości — połóż się) i przesuń 10-15 minut w spokoju. Staraj się oddychać powoli i głęboko, to pozwoli zminimalizować skutki komorowy, zdoła nasycić tkanki w tlen i poprawi samopoczucie.
3
Jeśli przyczyną częstoskurczu jest emocjonalne obciążenie, zapoznać się lekki środek uspokajający, na przykład, pospolity lub валериану. Wypić miętową herbatę, wziąć kąpiel z solą morską, posłuchaj spokojnej muzyki.
4
Jeśli tachykardia powstała nagle, TĘTNO przekracza 100 uderzeń na minutę, czujesz przerwy w pracy serca i zaciemnienia w oczach, umyj twarz lodowatą wodą, po czym bierze pozycji poziomej. Wypij valocordin lub корвалол. Jednak samoleczenie może prowadzić do przykrych konsekwencji, dlatego też podczas montażu serca skontaktować się z lekarzem w celu wyjaśnienia przyczyn tachykardia i przeznaczenia odpowiedniej terapii.
5
Z wysiłkiem wywierać nacisku na gałki oczne. Każdy ucisk powinien trwać 8-10 sekund. Kontynuuj procedurę co najmniej 5 minut. Zazwyczaj po upływie tego czasu TĘTNO wraca do normy.
6
W SERCA powyżej 120-140 uderzeń na minutę wezwać pogotowie. Podczas oczekiwania na specjalistów zapewnij sobie pełny spokój.
7
Aby uniknąć powtórzenia się ataków częstoskurczu suplementy magnezu i potasu, częściej udaj się na świeżym powietrzu, należy przestrzegać diety i odpoczynku. Wykluczyć z diety czekolady, a także napoje zawierające kofeinę. Zrezygnuj z picia alkoholu.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *