Jak zatrzymać chłonnych

Niektóre choroby (owrzodzenie, obrzęk nóg, w wyniku których powstały pęknięcia na skórze śniegu, a także przebyte urazy) towarzyszą takim nieprzyjemnym zjawiskiem: z obszaru dotkniętego stale wydziela się płyn (limfy). Jak można zmniejszyć lub nawet zatrzymać wyciek chłonki?

Jak zatrzymać chłonnych

Trzeba

  • — roztwór марганцевокислого potasu;
  • — bandaż elastyczny;
  • — alkoholowa nalewka z nagietka;
  • — leki;
  • — bandaż elastyczny.

Instrukcja

1
Przede wszystkim, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ wybrana metoda leczenia zależy od przyczyny, która wywołała odpływu limfy. Na przykład, jeśli rany powstały w wyniku obrzęku spowodowanego z kolei, choroba niedokrwienna serca, lekarz prawie na pewno przepisze leki moczopędne, aby maksymalnie zmniejszyć obrzęk i odpowiednio zmniejszyć obciążenie na układ sercowo-naczyniowy.
2
Należy stosować opaski nasączone blado-różowym roztworem марганцевокислого potasu. Ich najlepiej zrobić z gazy. Można namoczyć w roztworze bandaż i owinąć wokół uszkodzonego obszaru. Trzymaj tak długo, aż opaska nie wyschnie. Potem wyjąć i wymienić na nową. Roztwór nadmanganianu potasu dezynfekuje i osusza rano.
3
Jeśli z jakiegoś powodu trudno kupić марганцевокислый potas, wymień go alkoholem nalewki z nagietka lub innego ziela. W skrajnym przypadku, służy do zwilżania marley czysty alkohol (najlepiej rozcieńczony przegotowaną wodą).
4
W porozumieniu z lekarzem należy przyjmować leki, które przyczyniają się do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych i zwiększenie ich elastyczności. Dobry efekt daje regularne smarowanie skóry троксевазиновой maścią lub podobnymi lekami.
5
Aby zmniejszyć obrzęk kończyn dolnych (i, odpowiednio, wyciek chłonki), należy stosować bandaż elastyczny. Bardzo skutecznie i to jest narzędzie: siedzieć, kładąc nogi na podpórce (im wyższa, tym lepiej). Podczas snu lub odpoczynku w pozycji leżącej) zaleca się kłaść pod nogi jakieś wzniesienie, na przykład, wałek. W ogóle, spróbuj zmniejszyć obciążenia na nogi. Podnoszenie i przenoszenie ciężarów kategorycznie przeciwwskazane.
6
W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku powikłań powstałych po owrzodzeń żylnych, wymagane jest długotrwałe leczenie w warunkach szpitalnych. Jeśli będziesz mieć to – nie poddawaj się! Ponieważ w pełni zrealizować takie leczenie w domu jest raczej niemożliwe.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.