Jak leczyć zapalenie węzłów chłonnych na szyi

Węzły chłonne pełnią rolę filtrów, które drobnoustrojowe ciała. Kilka dużych skupisk węzłów chłonnych znajdują się na szyi. Zapalenie może być spowodowane chorobami dróg oddechowych, głowy, a także общесистемным chorobą.

Jak leczyć zapalenie węzłów chłonnych na szyi

Instrukcja

1
Leczenie zapalenia лимфатическсих węzłów na szyi zaczyna się od diagnozy. Skontaktuj się z lekarzem lub pediatry (jeśli chory dziecko). Powiedz, kiedy stało się powiększenie węzłów, jakie dolegliwości towarzyszą go, czy był kontakt z pacjentów zakaźnych. Metoda badanie palpacyjne specjalista stwierdzi stan węzła: jak bardzo jest elastyczny, zwinny, czy przyczyną dolegliwości. Największe obawy powinny powodować gęste siedzący tryb życia limfa guzki, charakterystyczne dla gemoblastoza lub raka. Dlatego każde samoleczenie, zwłaszcza, ogrzewanie, może tylko pogorszyć przebieg choroby.
2
Przyczyną zapalenia podżuchwowych i szyjnych węzłów, zwłaszcza w dzieciństwie, może być choroba wirusowa, takie jak odra, różyczka, mononukleoza zakaźna, limfocytoza. Jeszcze jedna możliwa przyczyna – stany zapalne GÓRNYCH dróg, a także jamy ustnej. Jeśli proces powiększenie szyjnych węzłów towarzyszy długotrwała gorączka, похудением, nocnym потением, to może to być objawem gruźlicy, walczy z rakiem.
3
Jeśli stan zapalny przebiega na tle OWI, to wszystko lecznicze działania są przypisywane w celu wyeliminowania źródła choroby. Pacjent przypisywane иммуномодулирующие leki, przyjmowanie nalewki echinacea. W ostrym przebiegu choroby są antybiotyki z grupy makrolidów. Stan zapalny w węzłach chłonnych przy tym musi przejść sam. Przyjmowanie leków homeopatycznych, takich jak „jama ustna. Odwoływania się do dentysty w celu jej modernizacji może okazać się na tyle, aby zapalenie minęło.
4
Jeśli przyczynę powiększenia szyjnych i podżuchwowych węzłów chłonnych nie mogli zainstalować w ciągu 3 tygodni, pacjent jest przypisany diagnostyczna biopsja węzła. Wyniki histologii są traktowane w sposób całościowy, z uwzględnieniem całego obrazu klinicznego choroby i danych innych analiz. Od tego, na ile terminowo i w pełni zbadano stan zapalny, zależy rokowanie choroby i adekwatność przypisanego leczenia.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.