Jak leczyć krwiaka na twarzy

Krwiak jest gromadzenie krwi pod skórą. Powstaje w wyniku uszkodzenia tkanek miękkich (urazy, strajki), podczas których dochodzi do pęknięcia naczyń krwionośnych. Czasami przyczyną ich powstawania są urazy i złamania.

Jak leczyć krwiaka na twarzy

Instrukcja

1
Leczenie niewielkich krwiaków osoby zazwyczaj nosi konserwatywny charakter. Najpierw jak najszybciej dołączyć do uszkodzonego odcinka zimny przedmiot. Weź kawałek lodu z zamrażarki i owinąć go do sucha czystą szmatką. Potrzymaj 30 minut, a po upływie pół godziny ponownie dołączyć do гематоме. Taki zabieg przyczynia się do zwężenia naczyń krwionośnych. Pod skórę dostaje się mniejsza ilość krwi, co zapobiega powstawaniu krwiaków dużych rozmiarach.
2
Po zimna zaleca się użyć specjalne ciepłe płyny. Przyłóż termofor gorącą do ушибленному miejsca i przytrzymaj ją nie więcej niż 20 minut. Podobne manipulacje spędzić trzy razy dziennie. Ciepło rozszerza naczynia włosowate, krew szybciej oddala się od miejsca urazu. Należy jednak pamiętać, że raz po uderzeniu grzałkę, nie można zastosować. W przeciwnym razie można tylko zwiększyć rozmiary uszkodzenia.
3
Jednym z najlepszych środków ludowej do leczenia krwiaków jest badyaga. Rozpuścić 2 łyżki proszku 1 łyżka. l. wody i nałóż masę na chory obszar. Działa ona wtedy, gdy woda zaczyna parować, i badyaga staje się bardzo sucha.
4
Usunąć siniaki na twarzy pomagają kremy zawierające witaminę K. Pod jego wpływem krew, nagromadzonej pod skórą, są absorbowane i krwiak stopniowo znika. Raz po urazu rozprowadzić krem uszkodzone miejsce, a następnie powtórz procedurę dwa razy dziennie.
5
Jeśli krwiak na twarzy duże i ciężko się wchłania, chirurg wytwarza przebicie z demontażem i usuwaniem krwi. Następnie do jamy, są antybiotyki. W przypadku wznowienia krwawienia pokazano otwarcie krwiak. Po tym кровоточащий naczynie związać lub nałożyć na niego szew naczyniowy.
6
Czasami w okresie resorpcji krwiaka zwiększa się temperatura ciała i czuje się ogólne złe samopoczucie. Często podżegający proces dołącza się infekcja. Często przyczyną mogą być chore zęby. Ropienie krwiak towarzyszy wysokim wzrostem temperatury i objawami ropnia. W tym przypadku przeprowadza się cięcie, usuwanie zawartości i leczenie otwarte rany.
Porada
Do leczenia krwiak zwrócić się po pomoc do specjalisty. Późno okazana pomoc może prowadzić do ewentualnych powikłań. Siniaki na twarzy, gdzie znajduje się wiele naczyń krwionośnych, mogą osiągać duże rozmiary i stopniowo przechodzić na szyi, klatki piersiowej lub pleców. Na skórze widoczne zasinienie, obrzęk i zasinienie. Siniaki mogą również naruszać funkcji narządów: ruchomość żuchwy, języka i głowy.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.