Jak leczyć krwiaka

Krwiak – jest to nagromadzenie się krwi, ciekłej lub zakrzepłej, przy uszkodzeniach tkanek i narządów. Najczęściej występuje ona pod skórą, tak zwany siniak, i charakteryzuje się bólem, lekki obrzęk, zmiana koloru skóry w miejscu urazu. Jednak w przypadku poważnych urazów powstają i krwiak narządów wewnętrznych, w tym mózgu. Są one bardzo niebezpieczne.

Jak leczyć krwiaka

Trzeba

  • – zimno;
  • – uciążliwy opatrunek;
  • – lekami, fizykoterapia;
  • – drenaż;
  • – przebicie;
  • – szybka interwencja.

Instrukcja

1
Siniaki, w postaci których zwykle objawia się krwiak, leczenie nie jest trudne. Zaraz po pojawieniu się nakłada się na miejsce ich lokalizacji zimno, zrób давящую bandaż, wziąć leki przeciwbólowe, aby złagodzić ból. Przez kilka dni po urazie może odbywać się lekami, fizykoterapia. Jakie dokładnie – mówi lekarz, który będzie pochodzić z indywidualnych wskazań i przeciwwskazań.
2
Jeśli krwiak bardzo duże, można zrobić nakłucie lędźwiowe, aby usunąć z pod skóry nagromadzonego środka tam krew. Potem znowu trzeba nałożyć ciasną opaskę. Jeśli pojawi się krwawienie, lekarz może podjąć decyzję otworzyć krwiaka i opatrzyć naczynie, z którego wypływa krew, nawet nałożyć na niego specjalny szew. To się nazywa – „skok”. Ujawniają się również ropiejące krwiak, aby wykonać drenaż. Jeśli jednak poważnych powikłań nie, wszystko odbywa się dość szybko.
3
Jeśli krwiak внутримозговая, urazowe (nazywają ją także uszkodzeniem mózgu), może być zwiększony po kontuzji jeszcze kilka dni, a czasami rozwija się nie raz po uszkodzeniu, a później przez jakiś czas. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie, stały nadzór specjalistów i właściwa terapia. Najnowsza zwykle sprowadza się do hiperwentylacji, вентрикулярному drenaż i innych środków w celu normalizacji ciśnienia śródczaszkowego. Jeśli sytuacja się pogarsza, dokonuje szybkiej interwencji.
4
Lekarze istnieją jeszcze dwa rodzaje niebezpiecznych krwiaki wewnątrzczaszkowe – субдуральную i zewnątrzoponowe. W tym przypadku krew gromadzi się albo w przestrzeni między błonami mózgu, albo między wewnętrzną powierzchnią czaszki i zewnętrzną warstwą powłoki. Tu już potrzebna jest pilna operacja, aby ten krwiaka usunąć. Po interwencji pacjenta wyznaczyć intensywnej terapii, starannie kontrolują jego ciśnienie wewnątrzczaszkowe.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.