Jak leczyć anginę podczas laktacji

W czasie ciąży i w okresie laktacji podejmować większość leków nie jest zalecane, ponieważ może to spowodować alergię lub zatrucie u dziecka. Poradzić sobie z anginą można i ludowymi metodami, co prawda, na to potrzeba trochę więcej czasu.

Jak leczyć anginę podczas laktacji

Trzeba

  • – roztwór soli;
  • – nagietek;
  • – rumianek;
  • – antyseptyczne spraye;
  • – paracetamol;
  • – ocet;
  • – roztwór lugola.

Instrukcja

1
Zacznij płukać natychmiast, jak tylko poczuł silny ból. Do tego celu nadaje się roztwór soli (1 łyżka soli, 1 łyżeczka sody i kilka kropli jodu) lub wywary z ziół. Dobry efekt obserwuje się podczas płukania wodnym napar z nagietka i rumianku.
2
Należy przyjmować doustnie wywar z rumianku. Napar kilka łyżek suchego surowca 200 ml wrzącej wody. Pij 50-100 ml kilka razy dziennie. Rumianek apteczny nietoksyczny, więc nie martw się z powodu tego, że ona przenika do mleka matki. Staraj się pić jak najwięcej i innych płynów. Nadaje się herbaty, soku, woda mineralna lub sok.
3
Орошайте gardło antybakteryjne lekami w aerozolu. Nadaje się „Каметон”, „Hexetidine”, „Коллустан” lub podobne środki. Spraye do stosowania miejscowego praktycznie nie wchłania się do krwi, więc nie ma przeciwwskazań do stosowania w okresie laktacji. Ale konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi.
4
Zmniejszyć temperaturę paracetamol. Aspiryna i inne niesteroidowe leki przeciwgorączkowe nie można. Jeśli lek nie pomaga, обтирайте ciało słabym roztworem kwasu octowego (4-6%). Używać wódkę podczas karmienia piersią nie jest zalecane, ponieważ wchłania się do krwi i w mleku, co może spowodować zatrucie u dziecka.
5
Praca migdałki roztwór lugola, jeśli dławica piersiowa zaczęła przechodzić w гнойную fazę. Smarować gardło roztworem 2-3 razy na dobę. Jeśli masz indywidualna nietolerancja leku, spróbuj „Йодинол”.
6
Zadzwoń do lekarza, jeśli twój stan pogarsza. Możliwe, że potrzebny jest przyjmowanie antybiotyków. W tym przypadku trzeba będzie wstrzymać karmienie piersią tak długo, dopóki nie wyzdrowieje. Nie zapomnij, aby regularnie odciągać pokarm, żeby laktacja nie zostanie zlikwidowany.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.