Jak leczyć grypę podczas laktacji

W środku epidemii grypy nikt nie jest. Do jego leczenia, istnieje wiele leków, jednak nie wszystkie są dozwolone do stosowania w okresie laktacji. Na szczęście, aby poradzić sobie z chorobą można i środków ludowych.

Jak leczyć grypę podczas laktacji

Trzeba

  • – przychodnia;
  • – soda;
  • – sól;
  • – jod.

Instrukcja

1
Najczęściej grypa zaczyna się od nagłego wzrostu temperatury do 39-40°C. Gorączka towarzyszy światłowstrętem, ломотой w mięśniach i kościach, ból głowy. Taki stan bardzo męczące kobietę, a do tego może prowadzić do powikłań ze strony układu sercowo-naczyniowego. Obniżyć temperaturę o 1-2 stopnie można za pomocą обтираний, przy czym użyć do tego lepiej nie alkohol lub rozcieńczony ocet, a zwykłą wodę. Uważaj, aby nie była ona zbyt zimno, w przeciwnym razie będziesz mieć dreszcze, temperatura zamiast spadać, skok jeszcze wyżej. Podgrzej wodę do 37-38°C. Po rubdown połóż się pod koc i przyłóż do czoła zimny kompres — szmatki zwilżonej teraz już w zimnej wodzie.
2
Dla wzmocnienia efektu po zabiegu należy wypić ciepłą herbatę z miodem, sokiem malinowym dżemem lub plasterkiem cytryny, oczywiście, jeśli dziecko nie ma alergii na nich. W ciężkich przypadkach, nie może obejść się bez leków. Paracetamol i ibuprofen najbardziej bezpieczne podczas karmienia piersią.
3
Jeśli przeszkadza ci ból gardła, przepłukać go roztworem sody oczyszczonej i soli. Na szklankę ciepłej wody wystarczy pół łyżeczki tego i innego. Można dodać 1-2 krople jodu. Starannie wymieszać. Użyj cały roztwór podczas zabiegu. Spędzasz płukania co 1-2 godziny. Alternatywnie można przygotować wywar z rumianku lub nagietka. Środki te są całkowicie nieszkodliwe w okresie laktacji.
4
Kaszel pojawia się zwykle na drugi-trzeci dzień choroby. Dopóki jest sucho, trzeba łagodzić jego. Do tego można przygotować herbatę z mlekiem. Napój ten nie tylko jest pomocny przy kaszlu, ale i przyczynia się do zwiększenia laktacji. Gdy temperatura spadnie (zwykle dzieje się to na 4-5 dziennie), zacznij przeprowadzać inhalacje. Wdychać pary tych samych ziołowych nalewek lub roztworu soli i sody. Są one także łagodzą kaszel i usuwają śluz nagromadzonego środka.
Należy zwrócić uwagę
Nie warto rezygnować z karmienia piersią w czasie choroby. Z mlekiem dziecko otrzymuje przeciwciała, które pomogą chronić go od grypy. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, karmić dziecko, nosząc ubezpieczenie maskę.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.