Jak nagrać czysty dźwięk

Nagrywanie czystego dźwięku w studio wymaga od ciebie posiadania pomieszczenia z doskonałą izolacją akustyczną, odpowiedniego sprzętu, specjalnego oprogramowania, a także cichego komputera. Wszystko to jest możliwe tylko w przypadku, jeśli praca w tej dziedzinie profesjonalnie.

Jak nagrać czysty dźwięk

Trzeba

  • – mikrofon;
  • – mikser;
  • – karta dźwiękowa;
  • – oprogramowanie.

Instrukcja

1
Do nagrywania dźwięku dobrej jakości upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt. Po pierwsze, potrzebny jest mikrofon o wysokiej czułości z funkcją wzmacniania dźwięku, mikser lub komputer z dobrą kartą dźwiękową. Można również korzystać z wymiennych przenośne karty – nagrywany na nich dźwięk również okazuje się dostatecznie czysty.
2
Również należy zapewnić całkowity brak zniekształceń, np. ulicznego hałasu pracującego jednostki systemowej (najlepiej użyć najbardziej ciche modele laptopów), nie zapomnij o izolacji akustycznej.
3
Wybierz oprogramowanie do nagrywania. Tutaj będą zupełnie niesłuszna standardowe i proste narzędzia, ponieważ większość z nich ma minimalny zestaw ustawień, nie nadający się do nagrywania czystego dźwięku. Najlepiej tutaj skorzystać z oprogramowaniem narzędzi firmy Sony. Oni небесплатны, ale zapewni ci zestaw niezbędnych funkcji.
4
Skonfiguruj sprzęt, wstępnie po podłączeniu urządzenia. Do ich połączenia należy używać tylko wysokiej jakości kable dostarczane przez oryginalnych producentów. Przy użyciu miksera również skonfigurować idące w zestawie narzędzia stosowne sposób.
5
Wykonaj nagrywanie dźwięku w pliku do przeskanowania. Dostosuj program i sprzęt do idealnego wariantu, po czym utworzyć specjalny plik konfiguracyjny, aby w przyszłości korzystać z nich podczas nagrywania.
6
W przypadkach, kiedy trzeba zrobić nagranie jeden raz, skorzystaj z usług wynajmu studia. Zazwyczaj zakładają godzinowych. Aby dowiedzieć się, gdzie w twojej miejscowości znaleźć takie studia, zapraszamy na miejski portal lub forum; można również zwrócić się do pracowników lokalnych DK w celu uzyskania niezbędnych informacji.
Porada
Do jednokrotnego zapisu skorzystaj z usług nagraniowym.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *