Jak przyciąć zdjęcie w „Иллюстраторе”

Aby przyciąć zdjęcie w prawdziwym życiu, na tyle samych nożyczek lub innego odpowiedniego narzędzia. Ale co, jeśli chcesz przyciąć obraz na ekranie monitora? Albo jeszcze dokładniej – w programie Adobe Illustrator.

Jak przyciąć zdjęcie w

Trzeba

  • Adobe Illustrator

Instrukcja

1
Uruchom Adobe Illustrator i otwórz obraz, który chcesz przyciąć. Aby to zrobić, kliknij polecenie menu File > Open (lub klawisze Ctrl+O), wybierz zdjęcie i naciśnij Otwórz.
2
Wybierz narzędzie Rectangle Tool (skrót M). W panelu narzędzia kliknij opcję Stroke (szerokość linii) na 1, a kolor prostokąta – None. Utwórz za pomocą tego narzędzia jest rama, która jest, w twoim planem, będzie przyciąć zdjęcie dostępne.
3
Otwórz panel warstw (menu Window > Layers lub skrótu F7), przytrzymaj Ctrl i kliknij lewym przyciskiem myszy na кружочку, który znajduje się po prawej stronie każdej z warstw (z oryginalnym obrazem i prostokątem, utworzonym w poprzednim kroku instrukcje). Wokół kółeczka pojawi się jeszcze jeden środkowy – to oznacza, że warstwa jest zaznaczona.
4
Przyciąć zdjęcie, wywołując polecenie Clipping Mask. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy – kliknij polecenie z menu Object > Clipping Mask > Make. Drugi – naciśnij klawisze Ctrl+7.
5
Ponadto, można użyć innych narzędzi do tego, aby przyciąć obraz. Ponadto, można zrobić to bardziej delikatnie, a to daje szerokie pole do popisu dla kreatywności. Na przykład, jeśli postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej, ale zamiast Rectangle Tool pomocą narzędzia Type Tool (skrót T), zamiast po prostu prostokąta można utworzyć napis z fragmentem zdjęcia zamiast koloru. Podobnie samo z narzędzia Pen Tool (P), Ellipse Tool (L), Narzędzia Pędzel (B) i pr.
6
Aby zapisać wynik, kliknij polecenie menu File > Save as (lub skrót klawiaturowy Ctrl+S), wybierz drogę dla przyszłości pliku, wprowadź nazwę i format, a następnie kliknij „Zapisz”.
Porada
Aby wycofać się na kilka kroków do tyłu lub, wręcz przeciwnie, ponownie ruszyć do przodu, użyj klawiszy Ctrl+Z (wstecz) i Ctrl+Shift+Z (do przodu).

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.