Jak zmienić rozszerzenie pliku na wideo

Czasami po pobraniu pliku z internetu, nie otwiera się, a otrzymasz powiadomienie, że system operacyjny nie można otworzyć plik. Dostępny również wybrać program, aby go otworzyć ręcznie. Problem polega na tym, że najprawdopodobniej tego pliku nie jest napisane właściwe rozszerzenie. A bez niego SYSTEM nie wie, jakiego programu trzeba użyć do jego otwarcia. Problem ten jest dość rozwiązywalny. Wszystko, co musisz zrobić to przepisać odpowiednie rozszerzenie.

Jak zmienić rozszerzenie pliku na wideo

Trzeba

  • – komputer pc z SYSTEMEM Windows.

Instrukcja

1
Jeśli używasz systemu operacyjnego Windows XP, a następnie zmienić rozszerzenie pliku wideo można w ten sposób. Kliknij na pliku prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz „zmień Nazwę”. Rozszerzenie pliku należy od razu po imieniu, po którym i trzeba go przepisać. W większości przypadków rozszerzenie pliku wideo Avi. Ale, oczywiście, mogą być inne opcje, na przykład, 3gp, format ten jest często używany telefonami komórkowymi. Jeśli film jest w formacie DVD, a następnie jego rozszerzenie będzie Vob.
2
Może być taki przypadek, kiedy rozszerzenia plików w systemie Windows XP nie jest wyświetlany. Aby aktywować jego wyświetlania, wykonaj następujące kroki. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz „Właściwości”. Po tym, przejdź do zakładki „Widok”. Znajdź tam wiersz „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”. Usuń zaznaczenie tej linii. Zapisz zmiany. Aby to zrobić, kliknij „Zastosuj” i „OK”. Teraz możesz zmienić rozszerzenie plików.
3
W systemie operacyjnym Windows 7 domyślne rozszerzenie plików jest niedostępna. Aby go uaktywnić, należy to zrobić. Kliknij „Start”. Przejdź do „Panel sterowania i otwórz aplet Opcje folderów”. Następnie przejść do zakładki „Widok” i odznacz pole wyboru obok polecenia „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”. Kliknij „Zastosuj” i „OK”. Teraz można zmienić rozszerzenie pliku.
4
Kliknij na pliku prawym klawiszem myszy i wybierz „zmień Nazwę”. Przekonasz się, że nazwa pliku zostanie podświetlona, a następnie idzie jego rozszerzenie. Właśnie невыделенную część i należy zmieniać nazwy. Jeśli wyświetlany jest tylko zaznaczony fragment, to znaczy, że do filmu nie ma w ogóle żadnego rozszerzenia, i należy go dopisać raz po nazwie pliku.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.