Jak leczyć oparzenia od горчичников

Горчичники odnoszą się do liczby dostępnych i sprawdzonych przez dziesiątki lat metod leczenia niektórych chorób, wśród których – przeziębienie, zapalenie oskrzeli, bóle mięśni. Jednak lek ten nie jest w pełni bezpieczny i łatwy w stosowaniu. W przypadku nieprzestrzegania technologii jego wykorzystania można łatwo uzyskać poważne poparzenia. Poradzić sobie z takimi konsekwencjami samoleczenia można tylko za pomocą jasnych i operacyjnych działań.

Jak leczyć oparzenia od горчичников

Trzeba

  • – antyseptyczne;
  • – woda;
  • – nałożyć jałowy opatrunek;
  • – leki przeciwhistaminowe;
  • – maść do regeneracji tkanek.

Instrukcja

1
Ocenić wizualnie stopień oparzenia. Jeśli czujesz tylko ból i zaczerwienienie, spróbuj poradzić sobie z problemem samodzielnie. Pęcherze, karmazynowy kolor skóry, silny ból, strupy – wszystko to jest powodem do natychmiastowego leczenia do lekarza. Nie lekceważ sytuacji: nawet zwykły горчичник może powodować bardzo poważne poparzenia.
2
Delikatnie czyszcząc горчичник, obficie przemyć chore miejsce zimną wodą. Aby złagodzić ból, można zastąpić miejsce poparzenia pod несильную strumień zimnej wody na 5-7 minut. Zimnica uszkodzoną skórę czystą (najlepiej sterylnej) ściereczką. Już po tym zabiegu musisz czuć inwestycja. Jeśli sama sytuacja, a wręcz przeciwnie, pogarsza się, wezwanie lekarza wymagany.
3
Praca oparzenie antyseptyczne preparatem z uspokajające, na przykład мирамистином, синтомициновой lub фурацилиновой maścią. Nałóż opaskę i забинтуйте chore miejsce, aby wyeliminować ewentualne kontaktu z innymi przedmiotami. Wbrew powszechnemu stereotypu, świeże oparzenie od горчичника w żadnym wypadku nie wolno smarować tłuszczem zwierzęcym lub innymi жиросодержащими substancjami. Tak, tylko tworzą na powierzchni skóry film, który „wyssie” palić w głębsze warstwy skóry i pogorszyć sytuację.
4
Jeśli oparzenie towarzyszą zawroty głowy, mdłości, nie do zniesienia świąd i pieczenie, jest możliwe, mówimy o reakcji alergicznej. Weź tabletkę leki przeciwhistaminowe, środki, napij się ciepłej herbaty lub wody, połóż się do łóżka i czekać na lekarza.
5
Jeśli traktować niezbyt mocne poparzenie samodzielnie, 2-3 razy dziennie zmieniać bandaż i kontroluj stan uszkodzonego fragmentu skóry. Przez 1-2 dni zacznij korzystać z leków, które przyspieszają regenerację tkanek. Możesz dać pierwszeństwo аптечным środków („Panthenol”, „Аекол”, „Эбермин”) albo ludowych metod (olej z rokitnika).
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.