Jak leczyć oparzenia bez blizny

Oparzenia, zwłaszcza zajmujące obszerne placówki i wraz z głębokimi uszkodzeniami skóry, pozostawiają blizny, aby pozbyć się muszą w ciągu kilku lat. Zapobiegać powstawaniu blizn i zrobić blizny mniej głębokimi można podczas leczenia świeżych oparzeń.

Jak leczyć oparzenia bez blizny

Trzeba

  • – bandaż gazy;
  • – pasta do zębów;
  • – sok z aloesu;
  • – dynia;
  • – maści z regeneracji właściwości;
  • – płynny witamina E.

Instrukcja

1
Jeśli oparzenie powstał w wyniku działania substancji chemicznych lub termicznych źródeł, należy szybko przemyć uszkodzone miejsca zimną, bieżącą wodą. Jeśli do skóry przyklejona ubrania, to nie wolno oderwać ją razem ze skórą – można pogorszyć jego sytuację stan i stworzyć warunki do zakażenia rany i edukacji długo nie gojących się blizn.
2
Nie należy smarować oparzenia olejnymi kompozycje – od tego stanu tkanek tylko się pogorszy, tak jak smażona, powierzchnia straci możliwość ochłodzenia. Również nie należy smarować skórę wazeliną, kremem, nabiał, pobity jaj lub ducha rozwiązań. Nie stosuje się do rany kawałki lodu, ponieważ może to spowodować jeszcze i odmrożenia tkanek.
3
Osłaniajcie uszkodzone miejsce sterylnym kawałkiem bandażem, jeśli to możliwe, zabezpieczyć bandażem. Do tych celów się nie nadaje mineralna i tynk, więc używaj tylko bandaże i gazy odpowiedniego rozmiaru.
4
Na drugi dzień po otrzymaniu oparzenie zacznij płukać miejsce uszkodzenia zimną wodą – zdjąć opaskę, spryskaj skórę, poczekać do wyschnięcia i nałożyć jałowy opatrunek osłaniaj ponownie.
5
Lekkie oparzenia termiczne (plamy od wrzącej wody, uszkodzenia prom, itp.) można smarować zwykłą pastą do zębów, bez wybielaczy i składników ściernych. Trzymać go w miejscu oparzenia kilka godzin dziennie, a następnie niech skórze odpocząć.
6
Обеззараживайте miejsce oparzenia, smarując go sokiem z aloesu. Zapobiegaj powstawaniu ostrych blizn, stosuje codziennie do miejsca oparzenia papka ze świeżego miąższu dyni.
7
Gdy skóra jest wolna od martwych komórek, należy zacząć stosować заживляющие maści. Mogą to być roztwory olejowe – облепиховый, płynny witamina E. Żele i maści z regeneracji właściwości („Солкосерил”, „Левомеколь”) pomogą tkanki szybciej się zregenerować, wyrównać ją powierzchnię skóry, zapobiegają powstawaniu zakażonych miejsc. Smarować skóry kilka razy dziennie, nie obejmujące skórę opaskami. Rewitalizujące leki trzeba stosować przez dłuższy czas – tylko wtedy będzie można ocenić efekt.
8
Jeśli na skórze powstały pęcherze, nie otwieraj ich i nie wypuszczać nagromadzonego środka pod skórą płyn. Jeśli jest taka potrzeba, to zrobią lekarze, w warunkach szpitalnych i regularnie антисептической przetwarzania.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.