Jak leczyć powiększenie węzłów chłonnych

Powiększenie węzłów chłonnych świadczy o obecności stanu zapalnego – najczęściej jest to wynikiem przenikania do organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych (wirusowe i infekcje dróg oddechowych). Czasami stan zapalny węzłów chłonnych w wyniku uszkodzenia narządów wewnętrznych, obecność ciężkich chorób zakaźnych w fazie przewlekłej.

Jak leczyć powiększenie węzłów chłonnych

Trzeba

  • – nalewka z echinacea;
  • – proszek z kanadyjskiego желтокорня;
  • – dziurawiec, koniczyna, rumianek, babka lancetowata.

Instrukcja

1
Ustal przyczynę stanu zapalnego – skontaktuj się ze specjalistą. Po wizycie lekarza i złożeniu wszystkich niezbędnych analiz, należy ustalić przyczynę i usunąć ją. Przeziębienia, problemy z zębami, choroby narządów wewnętrznych wymagają różnego terapeutycznego leczenia, dlatego dobór leków odbywa się indywidualnie – leczenie przeciwbakteryjne jest najbardziej skutecznym sposobem redukcji stanu zapalnego. Dawkowanie i wybór leku zależy od lokalizacji uszkodzenia.
2
Opuchnięte węzły chłonne na szyi można leczyć w domu, jeśli ich wzrost jest spowodowane przez zimno chorobą (zapalenie ucha, angina, zapalenie oskrzeli, itp.) lub uszkodzeniem tkanek zęba z próchnicy. Tradycyjnym lekiem w tym przypadku jest nalewka z echinacea – jej przeciwzapalne i antyseptyczne właściwości są używane do złagodzenia stanu zapalnego w szyjnych i podżuchwowych limfa guzkach. Stosuje się nalewka z obliczeń 10 kropli preparatu na 100 gramów wody, trzy razy dziennie po posiłku.
3
Powiększone węzły chłonne w pachwinie świadczą o zakażenia procesu w narządach miednicy lub całego systemu chorobach. Oprócz leków, zamówionych do prowadzenia terapii choroby podstawowej, można dodatkowo przyjmować preparaty ziołowe – napar z jeżówki, proszek z kanadyjskiego желтокорня. Napar i proszek biorą trzy razy dziennie, zwracając uwagę na reakcję organizmu. Mieszanka z dziurawca, koniczyna, stokrotki i babki trzeba zaparzyć w litrze wody przez kilka godzin – biorą taka infuzji 100 ml przed posiłkiem. Ziołolecznictwo musi być dłuższego czasu – pić napary zaleca się nie mniej niż miesiąc.
4
Rozgrzać węzły chłonne należy się tylko pod nadzorem specjalisty – w niektórych przypadkach stan zapalny może rozprzestrzenić się na okoliczne tkanki i pojawią się powikłania. Ciepło powinno być suche – podgrzać sól lub piasek na patelni, zawinąć w zwarty kawałek tkaniny, osłaniaj skórę ręcznikiem i trzymaj kompres w ciągu 15 minut.
5
Общеукрепляющая terapia przy zapaleniu węzłów chłonnych polega na podawaniu иммуностимулирующих leków i multiwitaminy kompleksów. Jedzenie powinno być łatwo trawione i pożywne, bogate w witaminę C.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *