Jak pozbyć się płytki nazębnej

Nalot w jamie ustnej może wystąpić już kilka godzin później, po kolejnym czyszczeniu zębów. Najpierw przejawia się w postaci miękkich białawych osadów i umieszczono w pobliżu dziąseł. Stopniowo nalot może przekształcić się w kamień nazębny. Aby pozbyć się tego problemu, można korzystać zarówno z usług dentysty, jak i domowymi sposobami.

Jak pozbyć się płytki nazębnej

Instrukcja

1
Jedz jak najczęściej „naturalne wybielacze”. Należą do nich surowe jabłka, rzodkiewka, rzodkiew, marchew i cytryna. Dane produkty korzystnie wpływają na szkliwo i przyczyniają się do jej naturalnego oczyszczania. Również bardzo pomocne w diecie są groch i kukurydza (przetworzonych lub w postaci surowej). Oprócz udanej walki z nalotem są dobrze wzmacniają zęby.
2
Spróbuj taki sposób walki z nalotem w warunkach domowych, jak czyszczenie zębów sodą. Nanieść niewielką ilość sody na swoją szczoteczkę do zębów i dokładnie oczyścić wszystkie obszary problemowe. Ten sposób z czasem przynosi efekt wybielający, ale przy tym trzeba uważać, aby nie uszkodzić zęby i dziąsła. Użyj sody nie częściej niż raz w tygodniu.
3
Skonsultuj się z lekarzem, jeśli odnieść biel zębów w warunkach domowych nie udało. Dziś znane są różne sposoby profesjonalnego usuwania płytki nazębnej. Najbardziej powszechne z nich, prawdopodobnie jest usg. Technologia ta pomaga pozbyć się osadów w jamie ustnej dzięki wibracje i drgania o określonej częstotliwości. Proces przebiega dość szybko i zupełnie bezboleśnie. Przy tym zastosowanie ultradźwięków ma pewne medyczne przeciwwskazania, dlatego najpierw należy skonsultować się z lekarzem.
4
Przejdź traktowanie jamy ustnej za pomocą specjalnej procedury o nazwie Air Flow. Lekarz zada na zęby specjalną mieszankę pod ciśnieniem, w skład której wchodzą woda i substancje ścierne. Air Flow może być stosowany zarówno samodzielne, jak i dodatkowa procedura w przypadku ultradźwiękowego czyszczenia jamy ustnej.
5
Skorzystaj z tak skuteczną metodą czyszczenia zębów, jak laser, stosowany do rozdrabniania na drobne części szczególnie застоялых osadów. W tym samym czasie laser instalacja jest bardzo drogim sprzętem, dlatego usługę można uzyskać daleko nie w każdej klinice stomatologicznej.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.