Jak ukryć blizny na twarzy

Blizny, jak wiadomo, zdobią tylko mężczyznę. A oto kobiety, należy jednak starać się je ukryć. Powodem pojawienia się brzydkich blizn wiele. Mogą to być ślady skaleczeń i zadrapań, jak i konsekwencje trądzik choroby. Ostatnie występują najczęściej.

Jak ukryć blizny na twarzy

Trzeba

  • – miękki wosk do makijażu;
  • – gładź baza pod makijaż;
  • – ciekła podstawa;
  • – podkład;
  • – korektor.

Instrukcja

1
W zależności od wielkości blizny należy wybrać żadne narzędzie. Jeśli blizna jest dość zauważalny, to sobie z nim tylko za pomocą kosmetyków do makijażu się nie uda. W takim przypadku konieczna specjalny miękki wosk, którym cieszą się wizażystów. Stosuje się go na blizny tak, aby nie była widoczna granica stosowania. Ale on nie nadaje się do długotrwałego „skarpetki”, tak jak przy wzroście temperatury po prostu popłynie. Kategorycznie nie nadaje się taki produkt i do miejsc na twarz z aktywnym mimikę.
2
Małe шрамики lub ślady po trądziku można ukryć za pomocą specjalnej nóżką bazy. Najczęściej jest ona wykonywana na bazie silikonu. Nałóż ją na twarz na wierzchu kremu nawilżającego i dobrze rozprowadzić. Silikonowej bazy wymaga sporo (ilości, wielkości grochu wystarczy na całą twarz). Zanim nakładać makijaż, odczekać kilka minut, aby baza spoczywa na twarz.
3
Maskować blizny pomogą płynne podkłady środki z gęstym pokryciem. Do tego weź niewielką ilość środka i palcem lub gąbką nanieść go na problematyczne miejsca, вбивая w skórę. Granicę nakładania dokładnie растушуйте. Zamocować fundacji narzędzie zapewniając im naturalny. Dla bardziej zwartej powłoki może być konieczne nałożyć kilka warstw fluidu. Można go wymienić na krem-puder. Ale może nie dawać odpowiedniego szczelnego pokrycia.
4
Jeśli tonalne środki nie działają, należy stosować specjalne produkty, stworzone specjalnie po to, aby ukryć wady – korektory. Wybieraj środki z gęstą suchą konsystencję. Zazwyczaj są one wydawane w formie stałej lub szminki kij, co sprawia, że ich zastosowanie jest szczególnie wygodne. Nałóż korektor pociągnięciami pędzla na blizny i starannie растушуйте granicę nakładania. Z góry ustalić zapewniając im naturalny.
5
W „kolorowych” bliznach stosować zasady korekcji kolorów. Czerwony kolor zneutralizowane zielony, fioletowy – żółty, a niebieskawy – pomarańczowym. Ale w czystej postaci taka regulacja rzadko kładzie się powodzeniem nawet u doświadczonych mistrzów. I żeby nie chodzić z kolorowymi plamami na twarzy, trzeba chowanie samego korektora. Dlatego na nim delikatnie rozprowadza podkład podstawa. Do tego wybrać odpowiedni kolorowy korektor jest dość trudne. Przecież w opakowaniu znajduje się „czysty” kolor, który na skórze będzie wyglądać zupełnie inaczej.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.