Jak wybrać zastawa stołowa

Zastawa stołowa – zestaw obiadowy, składający się z przedmiotów podobnej formy, w przeliczeniu na określoną liczbę ludzi i wykonane w tym samym stylu. Piękne naczynia jest po prostu niezbędne, aby upiększyć swój obiad lub kolację, ponieważ wygląd potraw pobudza apetyt. Wybrać zastawa stołowa, który jest odpowiedni dla ciebie, można w każdym sklepie „Naczynia”.

Jak wybrać zastawa stołowa

Instrukcja

1
Tradycyjnie zestawy obiadowe wykonane są z porcelany. Na niego można nanieść dowolny wzór, który nie ściera się i nie blaknie od czasu do czasu, łatwo go umyć, nie odkształca się i z ostrożnego obchodzenia się zachowuje swój pierwotny wygląd przez wiele lat. Określ, dla jakich celów potrzebny serwis – do codziennego użytku lub świąteczny – i udać się do sklepu.
2
Serwisy do codziennego użytku częściej składają się z zestawu naczyń na 6 osób, świąteczne – na 12. Ponadto, w święta serwisy wchodzą, oprócz talerzy i tradycyjne złote wazy do zup, potraw różnych rozmiarów, pierścienie do serwetek, filiżanki, zestawy do przypraw, соусники, сливочники, a nawet wazony. Tradycyjna świąteczna zastawa bogato ozdobiony wzorem lub ornamentem z wykorzystaniem złotego pokrycia. On może zrobić ci kilka razy droższy od zwykłego, codziennego.
3
W pokój dzienny serwis wejdzie zestaw głębokich talerzy do pierwszych dań z подстарельниками, naczynia do drugiego i deseru, filiżanki, супница, соусник, cukiernica, сливочник i zestaw do przypraw. Często sklep zapewnia możliwość tworzyć serwis, więc wszystkie niezbędne do nakrywania stołu przedmioty można dokupić.
4
W przygotowaniu codziennych zestawów stołowych naczyń często wykorzystuje niezwykłe kształty i oryginalne rozwiązania konstrukcyjne. To pozwoli ci dobrać naczynia w podobnym stylu do twojej jadalni. Jeśli w wystroju jadalni wykorzystane żywe kolory, a następnie wybierz jednolity serwis bez ornamentu lub z bardzo widocznym deseniem, na przykład, całkowicie biały. Jeśli kolorystykę pomieszczenia spokojne, to naczynia mogą być kolorowe, акцентирующей uwagę na sobie.
5
Wybór paletowego w dużej mierze zależy od twoich preferencji. Można zatrzymać się śnieżno-białym z eleganckim platynowym lub złotym ornamentem lub kwiatowym wzorem, a możesz dać pierwszeństwo i kolorowej porcelany. Należy pamiętać, że pomarańczowy, żółty i zielony kolory zwiększają apetyt. Ale biały jest dobry w tym, co na nim ładnie wygląda każde danie.
6
Najlepsze jakościowo i uważane za drogie serwisy francuskich, angielskich i japońskich producentów. W średnim segmencie cenowym pojawiła się łaźnia turecka i tani naczynia нераскрученных japońskich marek. Za niezbyt duże pieniądze można kupić i rosyjski porcelany. Produkty Cesarskiej fabryki porcelany z Sankt-Petersburga (były ЛФЗ) w wysokiej jakości i projektowania często nie ustępuje europejskim wzorcom.
Porada
Nie zapomnij kupić do nowego столовому korzystne dla kolacje odpowiedni zestaw widelców, łyżek i noży.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.