Jak wybrać zestaw naczyń

Pięknie przykrytym stole z odpowiednim zestawem naczyń ważny element nie tylko uroczysty, ale i domowych posiłków. W zależności od wystroju kuchni, składu rodziny i cele zakupu, możesz wybrać serwisy z różnych materiałów, w różnych kształtach i kolorach.

Jak wybrać zestaw naczyń

Instrukcja

1
Jednym z ważnych czynników, które należy zdecydować się, zanim pójdziesz na zakupy, to przyszłe miejsce przechowywania paletowego. Jeśli masz małą kuchnię, w której nie ma miejsca na zbędne rzeczy, to jest mało prawdopodobne, będziesz wykonywać sztuczki na dwadzieścia osób – po prostu nie ma gdzie będzie przygotowywać wszystkie te różnorodne potrawy. Dlatego nie warto zaśmiecać przestrzeń luzem сервизами, nawet jeśli będą one kosztować tanio.
2
Po drugie, o czym warto pomyśleć, zanim przejdziesz do doboru zestawu naczyń – do jakich przypadków chcesz go używać? Czy będzie to uroczyste kolacje lub talerze i kubki na każdy dzień. Wpływa również na wybór naczyń to, jakie jedzenie masz w zwyczaju gotować i podawać do stołu. Jeśli jesteś fanem japońskiej, jest mało prawdopodobne, że się przyda соусник, салатник i супница. Jeśli lubisz proste wiejskie potrawy, spodoba ci się zestaw ceramicznych doniczkach. Ci, którzy preferują zjeść kolację w restauracji, a on dzielił domu tylko deserem, należy zwrócić uwagę na kawowe lub zestawy herbat.
3
To, ile osób w twojej rodzinie i jaka ilość gości są przyzwyczajeni, przy świątecznym stole, wpływa na liczbę zestawów. Być może, trzeba będzie kilka takich samych uroczystych stołowych lub do rodzinnych posiłków, lepiej kupić po prostu zestawy z takich samych lub nawet różnych, ale w połączeniu ze sobą kubków i talerzy. Kupując naczynia do codziennych posiłków, w miarę możliwości, zawsze bierz na jeden zestaw więcej – na wypadek, jeśli masz coś złamane lub поцарапается.
4
Do uroczystych posiłków lepiej wybrać klasyczny biały zastawa ze złotym obrzeżem. On nadaje się na świąteczny obiad i do wielkanocnego śniadania. Taki zestaw naczyń wygląda dostojnie i się nie znudzi, a kolory накрытого stołu można łatwo zmieniać za pomocą różnych akcesoriów: serwetki, wazony, stojaki na wizytówki, bukietów i kompozycji.
5
Codzienny zestaw naczyń trzeba dobierać pod projekt twojej kuchni. Możesz sobie pozwolić na jasne i odważne połączenie, jeśli pasują do twojego stylu.
6
Naczynia na każdy dzień może być wykonana z porcelany, ceramiki, szkła, gliny (fajans, fajansu). Uroczyste serwis wybieraj z cienkiej porcelany.
7
Należy zwrócić uwagę na pielęgnację państwa сервизом. Na świątecznym zestawem podjęta dbać ręcznie, a oto na co dzień naczynia powinny być łatwo umyć w zmywarce, odporne na wysoką temperaturę wody i zmieścić się w przedziały posiadanego sprzętu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.