Jak zrobić kucharski kapelusik

Szefowie kuchni i kucharze w bajkach występują dość często. A zatem, dla szkolnego lub domowego spektaklu potrzebny jest odpowiedni strój. Jedną z jego głównych części — wysoki bujny kołpak, pod który może usunąć włosy nawet księżniczka, zgodnie z режиссерскому planem pojawił się w kuchni. Uszyć taka kołpak można własnymi rękami.

Jak zrobić kucharski kapelusik

Trzeba

  • – biała tkanina bawełniana;
  • – tektura;
  • – włókniny;
  • – skrobia;
  • – zestaw do szycia;
  • – linijka, ołówek i cyrkiel.

Instrukcja

1
Zmierz obwód głowy. Cięcia kołpak można bezpośrednio na tkaniny, ale ten, kto nie jest bardzo duży портновский doświadczenie, lepiej wcześniej znaleźć odpowiednie części z papieru. Najbardziej nadaje się миллиметровка. Pociągnij pasek, którego długość jest równa obwodu głowy. Szerokość może być różna, w zależności od kroju pokrywy, ale nie mniej niż 5 cm Pasek z tkaniny powinna składać się wzdłuż, więc będzie 2 razy szersze. Narysuj okrąg, którego średnica jest w przybliżeniu równa długości paski.
2
Przenieś wzór na tkaninie. Najlepiej używać do takich produktów satynowe, bawełniane lub coś w tym rodzaju. Nadaje się baptiste, ale w tym przypadku lepiej wykroić paski, złożone cztery razy, a nie dwa. Nie bardzo nadają się do tkanin syntetycznych. Prześledzić szczegóły lepiej się po niewłaściwej stronie. W kręgu zrób naddatek około 0,5 – 1 cm paski tkaniny złożyć na pół. Dopasuj ze zgięcie jeden z długich cięć wzorce. Na pozostałych stronach zrób dodatek 0,5-1 cm i Wyciąć przedmiotu.
3
Pasek wzmocnić klejem flizeliną na całej powierzchni. Dodatki można nie проклеивать. Złóż go lewą stroną do środka, wyrównaj długie plastry i zautyuzhte linię zgięcia. Dopasuj paski, złóż ją w poprzek, zadrukowaną stroną do środka. Śmietana i сосрочите krótki szew. U ciebie powinno być szeroki pierścień. Złóż go zgięcia. Tylko że wykonany szew musi być wewnątrz przedmiotu. Dodatki w długim szwach zautyuzhte do środka. Można wykonywać pracę w innej kolejności. Проклейте wzorzec, zautyuzhte zgięcie i uprawnień, a po tym sew krótki szew.
4
Koło uszyć szwem „do przodu igły” po linii oddzielającej naddatek. Nie bardzo dużych oczek. Присборите szczegół, aby długość okręgu równa długości pierścienia. Zasiłek koła włożyć do środka pierścienia, podlać i pristrochite blisko do otwartych krawędzi taśmy. Jeśli tkanina jest bardzo топорщится, надрежьте naddatek zakątkami, pozostawiając do obwodu 1 mm. Można udekorować linię притачивания ozdobnym szwem. Kołpak jest gotowy, ale trzeba go jeszcze sztywno накрахмалить.
5
Gotować клейстер obliczeń 2 łyżki skrobi ziemniaczanej na 1 l wody. Trzymaj w nim kołpak kilka minut, aby materiał brata. Rozłóż swój produkt i umieścić go na płytę (na przykład, na odpowiedniej wielkości słoika). Osuszyć, dopóki osłona nie będzie trochę wilgotne. Прогладьте i досушите na болванке.
Porada
Pokrywę można ozdobić koronką lub haftem. Haft umieścić na zewnętrznej części paski. Dekorowanie to produkt potrzebny do montażu. Koronki lub szycie podłączyć przy притачивании górnej części pokrywy do taśmy. Przygotuj paski, włożyć do środka krawędzi koronki lub шиться i baste do zewnętrznej części materiału na całej jej długości. Następnie wynikające sew górną część. Taka ozdoba wygląda lepiej, jeśli go присборить.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.