Jak zrobić spinkę do włosów z kwiatem

Jeśli chcesz przyciągnąć czyjś zainteresowany rzut oka, to win-win będzie obecność ozdoby we włosach. Oczywiście, znaleźć odpowiednie akcesoria trudne, bo w sklepach najczęściej spotyka się tylko towary konsumpcyjne, a ekskluzywne rzeczy nie są tanie, a i tak nie zawsze spełniają swoją wysoką cenę. Ale jeśli podejść do tematu kreatywnie, to i własnymi rękami można zrobić niezwykle piękny kwiat-spinkę, która będzie dobrze wyglądać i zachwyci innych.

Jak zrobić spinkę do włosów z kwiatem

Trzeba

  • – kawałki tkaniny;
  • – świeczka;
  • – koraliki, koraliki lub guziki;
  • – z masy termoutwardzalnej;
  • – kawałki skóry;
  • – barwniki do skóry.

Instrukcja

1
Kwiat można zrobić z tkaniny. Do jego budowy odpowiednie sztuczny jedwab, szyfon, satyna, każdy materiał syntetyczny, гипюр, organza itp. trzeba dobrać tkaniny w kolorze i fakturze i wyciąć z niego kółka lub postacie inne formy, w zależności od tego, jaki kwiat chcesz zrobić. Załóżmy dla uproszczenia, że jest to kubki. Skracanie ich więcej, aby twój kwiat był bardziej soczysty.
2
Następnie zapal świecę i umieść obok jakiś pojemnik z wodą. Świeca jest potrzebna do tego, aby poparzyć krawędzi kubek i trochę skomplikować ich kształt, a woda – na wypadek, jeśli перестараетесь, i twój materiał zaświeci się. Następnie weź kawałek tkaniny kołkiem lub pęsety i przekręć go nad płomieniem. Efekt bywa różny – tkanina może skrętu, zmarszczka, zmienić kolor lub pokryte fałdami w zależności od temperatury oddziaływania. Aby osiągnąć ciekawy efekt, trzeba eksperymentować.
3
Po tym, wszystkie kubki zebrać razem i delikatnie zamocować na środku. Środek kwiatu, należy wykupić kamykami, koralikami lub guzikami. Dalej pozostaje ci tylko przykleić gotowy kwiat do zacisku, заколке lub невидимке.
4
Spinkę-kwiat można zrobić z modeliny. Do tego bierze się biały pasek gliny, nałożony na automatyczne spinkę. Nadmiar materiału przyciąć, a 4-5 mm zostaw i złóż do wzmocnienia. Z gliny dodać kilka róż i liści w kształcie łódek. Następnie to wszystko trzeba połączyć, przymocować do podłoża i piec w temperaturze 110 stopni przez pół godziny. Kiedy wsuwka ostygnie, nałóż kwiaty lakierem. Zamiast róż można robić inne kwiaty – maki, stokrotki, chryzantemy, bratki, itp., Aby uzyskać wyprofilowane powierzchnie działek, należy je dociskać do faktury powierzchni lub tworzyć żądaną rowki wykałaczką.
5
Kwiaty można zrobić z dowolnych dostępnych w twoim domu kawałków skóry – ze starych toreb, butów, kurtek lub rękawic. Aby wypolerować skórę, wystarczy posmarować ją kremem lub wazeliną. Podszewka skóry jest usuwany, krawędzie są przetwarzane bejcą. Выдавливанием skórze dołączone do faktury.
6
Wyciąć nożem lub nożyczkami „zygzak” kręgi. Aby ich nie urwać, zrób poprzeczne nacięcia. Połącz części wątku (lub klej „Moment”) i udekoruj пуговицей lub koraliki. Aby skomplikować model, spróbuj wyciąć płatki przyszłych kwiatów o różnych długościach i kształtach. Można je również malować na różne kolory, aerozole, farby do butów, kolorowymi lakierami do włosów lub aniliny barwników. Jeśli skóra jest gruba i sztywna, jej „zwarzyć” na żeliwnej patelni, aby trochę zgiąć w górę i nadać kształt półkuli.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.