Jak zrobić górkę lodową

Lodowe zjeżdżalnie – źródło radości nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Jazda z gór zawsze było tradycyjnej rosyjskiej zabawy. W większości miast w polsce, w zimie budują całe lodowe miasteczka, ale czasami, by nie chodzić daleko, można zbudować małą górkę na placu zabaw przy domu lub na daczy.

Jak zrobić górkę lodową

Instrukcja

1
Wskazane jest, aby wodna znajduje się na wzniesieniu. Jeśli naturalnych podwyższeń na wybranym przez ciebie boisku nie, zrób sztuczny nasyp, na przykład, z piasku. Można również zrobić dla coaster drewniany szkielet z prętów i płyt, z лесенкой, relingi, дощатым zjazdem.
2
Ale jeśli nie dysponujesz wystarczającymi zasobami – dla ciebie będzie najprostszym rozwiązaniem jest zwykły śnieg wodna. Aby to zrobić, trzeba ziemię wystarczającą ilość śniegu, wyrównać go, tworząc górkę i zalać ją wodą.
3
Lepiej zrobić górkę podczas odwilży, gdy śnieg jest ciężki i lepki . Wykonane przez was śnieg „kopiec” trzeba będzie утоптать i pozostawić na czas, aby to osioł i слежался do bardziej gęstej masy. Wysokość zjeżdżalnie będzie zależeć od tego, dla dzieci w jakim wieku będą na nim jeździć – dla dzieci nie więcej niż metr, dla starszych dzieci – 1,5-2 m wysokości. Powierzchnia spustu powinna być równa, krawężniki należy zrobić dość wysokie. Należy zwrócić uwagę na kąt zejścia – jeśli będzie ponad 40 stopni, wodna będzie травмоопасной.
4
Wlewać górkę trzeba w mroźną pogodę. Wystarczy zalać ją z wiadra i węża – zły pomysł, duża masa wody, szczególnie pod presją, po prostu promoet śnieg, tworząc dziury. Pracochłonne, ale korzystne – zwykła konewka ogrodowa. Można lać wodę na płaskiej powierzchni, z której wypłynie na śnieg na kawałek sklejki lub szeroką łopatę. Czasami zaleca się przykryć górę ogromny szmatką i wlewać przez nią woda będzie bardziej regularny podział na śniegu. Jeśli nic takiego pod ręką nie ma, wpisać w wiadro z wodą śniegu z najbliższego сугроба, zamieszać kijem i równomiernie skrzynki górkę wyniku śnieżnej kleik. Wyrównać powierzchnię i pozostawić górkę na noc do zamarzania, a na następny dzień обмажьте jej śnieżnej kaszą ponownie i daj w końcu zamarznąć. Od spustu można wodą lub tej samej śnieżnej kaszą zrobić lodową drogę, aby катающиеся przejeżdżały z daleka.
5
Powierzchnia spustu trzeba będzie utrzymywać w porządku, upewniając się, aby na nią nie powstały dziury.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.