Jak заматывать kij

Jeśli kupiłeś nowy kij, nie warto od razu biec z nią na lodowisko. Najpierw twój hokejowe narzędzie musi być przygotowany. Pod przygotowaniem oznacza uzwojenie elementów kije specjalną taśmą. Owijanie taśmą (тейпом) ręki nie daje kija wymknąć z rąk, a uzwojenie haka – zwiększa przyczepność podkładki i kija przy uderzeniu. Jest jeszcze alternatywa uzwojeniu, ale wszystko po kolei.

Uzwojenie kije nie da się jej wymknąć z rąk

Instrukcja

1
Uzwojenie haka poprawia przyczepność podkładki i kije. Bardzo ważne jest, aby owijać hak równomiernie i z dobrym naprężeniem. W przypadku nierówności uzwojeniu zwiększa ryzyko zmniejszenia precyzji uderzeń. Niektórzy hokeiści zaczynają owijać kij z pięty, a inne – z jej końca. Szeroką połowę pionowej części haka owijać nie ma sensu, a to piętę można owinąć, aby uniknąć wykruszeniem lodu.
2
Owijać hak należy, zaczynając od pięty lub toe w jednej warstwie, mocno go натягивая. Następnie taśmę trzeba przyciąć.
3
Przed cewką uchwyty należy dostosować długość kije hokejowe. Nie ma sensu odkładać, skoro gotujesz kij do pracy. Wszystko, co powyżej poziomu czubka swojego nosa, można odciąć piłą do metalu w przypadku kompozytowej kijem lub brzeszczotem do drewna w przypadku z kijem drewnianym. Po отпиливания dodatków taktuje sfazowania.
4
Pierwsza warstwa taśmy zacznij od górnej części kija. Owinięte na bakier 10-15 cm, rozwinąć taśmę około pół metra i przekręcić ją w taki sposób, aby można było porządnie przeprowadzić odwrotną uzwojenie. Przy odwrotnej uzwojeniu należy zachować odległość między zwojami w 2-3 cm Zrób u góry taśmą niewielkie zgrubienie, a potem ponownie zakrywa jej rękę z góry na dół.
5
Ostatnio szerokie zastosowanie sobie zakładają specjalne naklejki. Zastępują one uzwojenie, ale do nich trzeba się dostosować, bo podkładka antypoślizgowa mniej. Są naklejki droższe niż taśma do owijania. Ponadto, naklejki nie dotyczą żeber kije, dlatego drugi szybciej się niszczą.
6
Niemniej jednak, u naklejek ma szereg istotnych zalet:Na uzwojeniu teraz nie trzeba podejmować żadnego wysiłku;
Naklejki o wiele mocniejsze od taśmy i na strzępy, nie pękają od długiego użytkowania;
Naklejki nie wchłaniają wilgoć – to znaczy, że ciężar kija nie zwiększa się w trakcie gry;
Również naklejki wizualnie kij uszlachetnia. Jest to możliwe dzięki różnorodności kolorów i ornamentów;
No i wreszcie, naklejki ważą zaledwie 15 g, podczas gdy taśma obciąża kij na 100 g.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.