Jak łowić sandacza w zimie na тюльку

Łowienie sandaczy na тюльку staje się coraz bardziej popularna, latem тюлька (каспийская szprot) – podstawowy pokarm dla wielu ryb drapieżnych, a w zimie bardzo ją lubią miętus i sandacz. Тюльку można kupić w każdym sklepie, ale ten rodzaj połowu odróżnia szereg określonych wymagań i subtelności, których znajomość doprowadzi cię do sukcesu.

Jak łowić sandacza w zimie na тюльку

Trzeba

  • – тюлька (szprot bałtycki);
  • – solidne rozwiązania: cewka 70-90 mm, sprężyste skinienie, żyłka średniej grubości, domowej lub jig-głowica;
  • – staw, gdzie zwykle sandacz.

Instrukcja

1
Jeśli mieszkasz w pobliżu staw, gdzie znajduje się ta mała rybka, наловите wymagana ilość wyciągiem. Jeśli тюлька w rzekach i jeziorach swojej krawędzi nie łowi lub nie masz czasu na jej łapania, wystarczy kupić kilogram świeżo mrożone szprota w sklepie.
2
Trzymać тюльку można na różne sposoby, wybierz odpowiedni empirycznie. Spróbuj się czepiać тюльку na hak jig-głowicy lub przynęt za ogon, aby w wodzie znalazła się głową do судаку. Albo wytnij ryby głowę i насаживайте jej ciałko w dwie porażki na różne sposoby, biorąc hak w pobliżu kręgosłupa (насаженная półkolem, ona będzie „grać” w wodzie). Głowę przy tym założyć na górny hak, dodając do niej kilka robaków. Albo spróbuj nałożyć przynętę w poprzek.
3
Do połowu menażki na тюльку weź zwykłą zimową wędkę z bębnem do żyłki kołowrotkiem 70-90 mm, z хлыстиком średniej długości. Koniecznie potrzebny jest ukłon, wybieraj na tyle elastyczny, aby nie mocno zachwiał się na wietrze i nie парусил. Najlepiej użyć do tego сходящую na stożek elastyczną płytkę lub metalową sprężynę z jasnym kulką na końcu.
4
Żyłkę wybrać taką, aby nie zrobić tackle zbyt szorstki i w tym samym czasie czuć pewność, że ryby, клюнув, znajdzie się w twoich rękach. Najlepsza przystawka do połowu na тюльку – domowej na końcu żyłki i podwieszany hak w 25-40 cm nad nią. Jeśli używasz świecące w ciemności orzeszki, przywiąż ją na smyczy, optymalna którego długość – 15 cm.
5
Użyj na swoją korzyść fakt, że sandacz – nocny drapieżnik, i zamieszkuje on najczęściej na dużej głębokości, więc jest bardzo dobrze rozróżnia światło. Окрасьте jig-głowicy lub przynęt люминофором, świecącą w ciemności.
6
Użyj poniższej taktyki połowu sandacza: jeśli w pomyślnym miejscu nie ma brań, nawet w przypadku korzystania z kilku metod podawania przynęty i okablowania – poszukaj innego miejsca. Sandacz najczęściej jest przywiązany do konkretnego punktu, a twoim zadaniem jest znaleźć to miejsce.
7
Jeśli jesteś pewny, że sandacz w określonym miejscu, warto poruszyć go. Na przykład, należy postępować tak: najpierw prowadź aktywny obławianie kilka dołków. Jeśli brania słabe, ustawić w rzędzie wędki i na przemian подыгрывайте przynętą. Jeśli brania aktywne, wypróbuj różne sposoby księgowania, jak szybkie i powolne.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.