Jak nagrywać gry na Nintendo DS

Nintendo DS jest popularna pocket konsolą. Do konsoli została wydana duża ilość ekskluzywnych gier, które często znaleźć w sklepach jest dość problematyczne. Jednak w urządzeniu można uruchomić gry pobrane z internetu.

Jak nagrywać gry na Nintendo DS

Trzeba

  • – Nintendo DS;
  • – adapter do czytnika kart flash z konsoli.

Instrukcja

1
Zaopatrz się w specjalny adapter dla Nintendo DS, w stanie odczytać pendrive różnych formatów. Można je kupić w specjalistycznym sklepie gier lub zamówić w internecie. Ten zasilacz ma rozmiar zwykłego DS-kasety, na którym dostarczane są zwykłe gry dla Nintendo. Większość modeli takich adapterów zorientowane na karty formatu Micro SD i SDHC o pojemności 4 Gb.
2
Pobierz z internetu najlepszą nowy firmware dla konsoli Nintendo DS. Włóż dysk flash usb, karty pamięci komputera i rozpakuj na niej plik oprogramowania sprzętowego za pomocą dowolnego narzędzia do archiwizacji (np. programu WinRAR).
3
Utwórz folder, do którego chcesz pobrać grę na konsolę. Katalog musi mieć w swojej nazwie tylko litery alfabetu łacińskiego (np. nds).
4
Wejdź na jakąkolwiek stronę z grami dla konsoli, wybierz żądany plik i pobierz go. Wszelkie pobierane programy powinny mieć rozszerzenie nds.
5
Przesuń pobraną grę w utworzonej na pendrivie folder. Wyjmij kartę SD z gniazda komputera, należy włożyć ją do adaptera. Podłącz kasetę do konsoli. Włącz konsolę i z listy wybierz pobraną grę.
6
Wiele aplikacji dla DS obsługują protokół Nintendo WFC, który pozwala grać z innymi użytkownikami w gry przez internet za pomocą Wi-Fi. Aby skorzystać z tej funkcji, upewnij się, że w pobliżu znajduje się punkt dostępu do sieci Wi-Fi.
7
Wejdź do gry i wybierz sekcję Nintendo WFC, przejdź do menu Ustawienia – Wi-Fi connection Settings. Na liście wybierz puste połączenie, kliknij na Search for an Access Point, poczekaj do zakończenia wyszukiwania. Wybierz znaleziono punktu.
8
Wróć do menu Nintendo WFC, kliknij WFC Match. Potwierdź połączenie z serwerem i zapisz wypisanym na ekran friend code. W liście graczy, wybierz swoich przeciwników, poczekaj na pojawienie się przeciwników na wyświetlaczu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.