Jak wstawić swoje imię i nazwisko w obrazek

Podpisać zdjęcie własnym nazwiskiem nie jest trudniejsze, niż dodać dowolny tekst do obrazu. Można to zrobić za pomocą narzędzi z grupy Type programu Photoshop. Aby dodać opis do animowany gif musiał skorzystać z programem Image Ready.

Jak wstawić swoje imię i nazwisko w obrazek

Trzeba

  • – program Photoshop;
  • – program Image Ready;
  • – obraz.

Instrukcja

1
Aby podpisać swoim nazwiskiem statyczny obraz, otwórz zdjęcie w programie graficznym i wybierz jedno z narzędzi grupy Type z palety narzędzi. Jeśli chcesz, aby napis umieszczony poziomo, wybierz Horizontal Type Tool. Aby utworzyć pionowe napisy konieczna Vertical Type Tool. Kliknij na każdego obszaru zdjęcia i napisz nazwę.
2
Przesuń kursor kursor w bok od napisu. Po tym jak pozyskał widok strzałek, można przenieść tekst na miejsce zdjęć, gdzie powinna znajdować się nazwa.
3
Dostosuj wygląd etykiety. Dla tej opcji Character z menu Window otwórz paletę kolorów czcionek. W pełni przewiń do opisu i wybierz odpowiednią czcionkę, jej rozmiar i kolor. Po ukończeniu edycji napisy, kliknij na warstwę z tekstem.
4
Jeśli nazwisko jest napisane kolorem, który jest obecny na zdjęciu w dużych ilościach, i od tego napis ginie na tle obrazu, należy zastosować się do nazwy obrys. Kliknij na opcje Stroke, którą można znaleźć w grupie Layer Style menu Layer. Wybierz w oknie, które się pojawi taka kolor obrysu, aby napis swobodnie czytano na tle zdjęcia.
5
Aby wstawić nazwy w animowany gif otwórz obraz w programie Image Ready. Naciśnij kombinację klawiszy Shift+Ctrl+M, aby przejść do edycji obrazu w programie Photoshop.
6
Kliknij górny warstwy w palecie warstw, aby go uaktywnić. Narzędzie Horizontal lub Vertical Type Tool napisz imię. Przy tym warstwę z tekstem zostanie utworzony nad ostatnią warstwą aktywną.
7
Otwórz paletę animacji. Odbywa się to opcją Animation z menu Window. Włącz odtwarzanie, można zauważyć, że imię napisane na zdjęcia, jest obecny w każdej klatce animacji i napis pozostaje nieruchomy.
8
Dla zachowania statycznego edytowanego obrazu zastosuj opcję Save As z menu File. Zapisz obraz w pliku jpg. Animowany obrazek zapisz opcji Save for Web w pliku gif.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *