Jak rozwiązywać rebusy matematyczne

Matematyczne rebusy zwykle wyglądają jak przykłady działań arytmetycznych, w których cyfry całkowicie lub częściowo zastąpione innymi symbolami: literami, gwiazdki itp. Zadanie polega na rozszyfrowaniu wyrażenia.

Jak rozwiązywać rebusy matematyczne

Trzeba

  • – ołówek;
  • – стерка.

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do układanie skomplikowanych zadań, poćwiczyć na prostym przykładzie: WAGON+WAGON=SKŁAD. Zapisz go w słupek, tak będzie łatwiej rozwiązać. Masz dwa nieznanych пятизначных liczby, których suma jest шестизначное liczba, to znaczy W+W więcej niż 10-ciu i Z równa 1. Wymień symbole Z 1.
2
Suma A+A – jednego lub двухзначное liczba z jedynką na końcu, jest to możliwe w przypadku, gdy kwota G+G 10 i więcej A i tak albo 0 albo 5. Spróbuj założyć, że A jest równe 0, to i tak 5-cio, że nie spełnia warunków zadania, ponieważ w tym przypadku W+W=2V nie może wynosić 15 minut. Zatem A=5. Wymień wszystkie znaki na 5.
3
Kwota O+O=2О – parzysta liczba może być równa 5 lub 15 tylko w przypadku, gdy suma N+N – двухзначное liczba, tzn. N powyżej 6-ciu. Jeśli O+O=5, to O=2. To rozwiązanie jest błędne, gdyż W+W=2B+1, tj. musi być liczba nieparzysta. To znaczy, że Temat jest równa 7. Wymień wszystkie na 7.
4
Łatwo zauważyć, że W 8-miu, wtedy N=9. Wymień wszystkie litery na znalezione wartości liczbowe.
5
Wymień w przykładzie pozostałe litery na liczby: G=6 & T=3. Masz pewną równość: 85679+85679=171358. Rebus odgadnąć.
6
Czasami w literaturze występują podobne zadania. Pierwsza część rebus reprezentuje literę „E” z wpisanym wewnątrz „Do”. Czyta się to tak: „W „e” – „do”, czyli wychodzi na to sylaba „wiek”. Druga część rebus przedstawia górę. Napisz słowo „góra”. „G=T” oznacza, że w tym słowie należy zastąpić literę „d” na „t”. Dostaniesz „thora”. Przecinek na końcu wymaga wykreślić ostatnią literę, czyli od „thora” pozostaje „thor”. To druga sylaba, wyraz,. Połącz obie sylaby, masz słowo „wektor”. To jest rozwiązanie rebus.
Należy zwrócić uwagę
Niektóre matematyczne zagadki mogą mieć kilka rozwiązań. Na przykład, dla ABC+NEA=ZZZ, A może przyjmować wartości 1; 2; 3. Odpowiednio, W równy 2; 3; 4, i Z jest równa 4; 6; 8.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.