Jak łowić leszcze z łodzi

Łowienie z łodzi jest wygodne, że u rybaka istnieje możliwość wyboru na stawie najbardziej odpowiednie miejsce. Jest to szczególnie ważne przy łowieniu leszczy, różni się ostrożnością i wymaga od wędkarza nie tylko wiedzę wszystkich jego zwyczajów, ale i zastosowania specjalnego sprzętu i przynęt.

Jak łowić leszcze z łodzi

Trzeba

  • – łodzi;
  • – sprzęt;
  • – przynęty.

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem wędkowania należy znaleźć dobre miejsce. Lepiej wydać na to zbyt dużo czasu, niż łowić tam, gdzie ryby prawie nie chodzi. Poszukaj wszelkie nierówności terenu, idealnym miejscem będzie odsadzenie spadku głębokości. Garnitur i doły. Głębokość staraj się dobrać od kilku metrów i więcej, tak jak na płytkiej wodzie duży leszcz wchodzi rzadko, zwykle w godzinach porannych.
2
Łódź należy umieścić na dwóch kotwicach, nie powinno jej gadać. Umieść ją nosem lub rufą do wiatru, aby fala nie uderzyła w pokład. Prawidłowe załączenie łodzi jest liczbą sztuką, więc poczytaj w internecie artykułów na ten temat.
3
Należy przewidzieć przynętę. Pamiętaj o tym, że jest ona przeznaczona nie dla karmienia ryb, a dla pobudzenia jej apetytu. Dlatego zanęta powinna być rozsądnie wystarczające. Można używać jako gotową sklepowego, jak i przygotować ją samemu. W najprostszej formie, jako przynęty można użyć plasterki, chleb biały, ale lepiej będzie wykonać specjalną mieszankę.
4
Dobry wynik daje przynęty, składający się z konopnego lub słonecznikowego ciast i chrupki kukurydziane lub pszenne bułki tartej. Można dodać smażone na złoty kolor „Hercules”, przyciąga leszcze i mleko w proszku. Dodaj trochę cukru lub melasy. Wszystkie twarde elementy należy posiekać. Jako aromatów użyj naturalne esencje owocowe.
5
W skład zanęty należy wprowadzać do 80% balastu, im może służyć jako zwykły piasek rzeczny. Najlepiej brać go bezpośrednio na nabrzeżu. Taka piasek ma znajomy dla ryb zapach. Z zanętą balast miesza się bezpośrednio przed rozpoczęciem połowu.
6
Końcówki do połowu leszczy są bardzo zróżnicowane, dla każdego poważnego wędkarz ma swoje ulubione opcje. Polują na larwy ochotki, robaki, dżdżownice, распаренные zboża, na wykonane według różnych receptur ciasta itp. itd. Dobór dyszy, wędkarz ma ogromne pole do popisu dla kreatywności. Przy tym od umiejętności zrozumienia, że ryby trzeba właśnie na tym łowisku i w tej porze dnia, zależy lwia część sukcesu.
7
Podczas połowów z łodzi, należy użyć specjalnych narzędzi. Długie wędki, stosowane przy łowieniu z brzegu, tutaj są zbędne. Lepiej sprawdzą się krótkie, o długości do jednego metra. Wielu wędkarzy z powodzeniem łowi się z łodzi na zwykłe zimowe wędki. Przy zakupie należy wybrać wędziska, nie tonące w wodzie. Korzystasz z żyłki o grubości do 0,3 mm. Haki – nr 10 plus-minus dwa pokoje.
8
Przynęty podczas łowienia leszczy musi leżeć na dnie. Jeśli używasz pływak, to jego pozycja wyregulować tak, aby przy leżącym na dnie грузиле i hak z przynętą był w wodzie w pozycji pionowej, jego czubek wystającym nad powierzchnią. Sygnałem do strajku w tym przypadku będzie jego nagłe wynurzenie – tak dzieje się, gdy ryba podnosi z dna haczyk. Podczas połowów bez pływaka użyj skinienie. Sygnałem do strajku będzie jego gwałtowne prostowanie.
9
Przy holowaniu ryby należy używać podbierak. Leszcz jest na tyle silną rybą, dlatego zadanie wędkarza polega na tym, aby dać mu „zaczerpnąć powietrza”. Jeśli głowę leszcza można unieść nad wodą, dalsze hol zwykle idzie bardzo sprawnie – ryby po prostu podnoszą na boku po powierzchni wody do łodzi i szarpią подсачеком.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.