Jak łowić ryby w morzu Czarnym

Oto i nadszedł długo oczekiwany lato, pora wyruszyć na wakacje do morza Czarnego. Saltwater fishing cieszy się ogromną popularnością – zarówno wśród turystów, jak i wśród mieszkańców. Aby nie siedzieć z wędką na brzegu, a naprawdę łowić ryby, skorzystaj z najbardziej skutecznych sposobów: spinningowego łowienie na woblery i jig, a także tyranem.

Jak łowić ryby w morzu Czarnym

Trzeba

  • – przędzenia;
  • – żyłka (plecionka);
  • – karabinek;
  • – ciężarek;
  • – smycze;
  • – chromowane haki;
  • – przynęta.

Instrukcja

1
Złapać mullet należy za pomocą spinningu. Należy zwrócić szczególną uwagę na narzędzia, tak ta ryba jest bardzo kapryśna i bardzo wybredna. Załączyć na trzpieniu haka przetworzony мелкопористый kawałek styropianu, pomalowany na jasny zielony kolor, smycz u haka nie musi być krótki. Przynęta jest лиманский robak. Umieść pod haczykami gruba ładunek i zarzuć jak najdalej. Dzięki tworzywa piankowego haki nie zgubić się w algach, pojawiają się.
2
Самодур dla wędkarzy jest wędzisko spinningowe o długości 1,6-2,2 m z testem do stu gramów. Cewka powinna być мультипликаторная lub безинерционная. Żyłka – plecionka odpowiedniej wytrzymałości, do końca której przywiązany karabinek z вертлюгом. Do karabińczyka mocowany odcinek żyłki (długość 1,2 metra) z ciężarka w kształcie stożka. Przywiąż prostopadle do lince smycze z chromowanymi haczykami i długim przedramienia (co 10 cm).
3
Jako przynęty mogą być: mięso małż, małe kraby, рапаны (clam z muszli), morski robak нереис (nadaje się do cefal), morski robak ofelia (świetna końcówka dla każdej ryby wybrzeża morza czarnego), kawałki ryby (do połowu ryb drapieżnych), twister kolor żółty lub zwykłe kulki chleba.
4
Łowią ryby za pomocą samogłupia na głębokości około pół metra i więcej, żyłki opuszczać, aż ciężarek nie dotknie samego dna. Następnie podnieś laskę na wysokość jednego metra, zrób ostry krojenia i ponownie delikatnie opuść w dół. Wstrzymaj pięć-dziesięć sekund i ponownie подсекайте.
5
Jeśli długo nie ma brań, spróbuj poszukać ryby w słupie wody. Nawija żyłkę na jeden-dwa metry i обловите ten odcinek wody. Następnie można podnieść jeszcze na kilka metrów. W nocy stada ryb czasami odbywają się pod samym dnem statku. Jeśli wędkowanie nie przynosi wynik, spróbuj łowić na zwijanie. Pociągnąć linkę na dno i ze średnią prędkością подматывайте żyłkę.
6
Taką ryb drapieżnych, jak ставрида, łapią z molo, ona mieszka między dnem a powierzchnią wody, w najniższej grubsze. Użyj spinning z kilkoma haczykami i ciężarka. Jako przynęty doskonale nadają się oczyszczona z łusek krewetka, bombki, mała rybka.
Należy zwrócić uwagę
Przy łowieniu ryb na morzu, należy zachować ostrożność, ponieważ u morskiego smoka i скорпены w płetwie grzbietowej znajdują się jadowite kolce, które mogą powodować silne zapalenie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.