Jak łowić szczupaki na wahacz

W ciągu ostatnich kilku lat na szczupaka wahacz zdobywał coraz większą popularność wśród miłośników-wędkarzy. Ten sposób łowienia powoduje pewne trudności, ale tych, którzy chcą wyciągnąć z dołka dużą wzór nie zatrzymują. Więc jak poprawnie łowić szczupaki na wahacz?

Jak łowić szczupaki na wahacz

Trzeba

  • – wędka;
  • – żyłka;
  • – smycz;
  • – wahacz;
  • – bur.

Instrukcja

1
Po tym, jak został zainstalowany pierwszy lód, następuje najbardziej odpowiednia pora do połowu szczupaka na wahacz. Ryba wychodzi do ławicy do polowania na drobne. Pierwszą rzeczą, którą warto zdecydować się miejscem, które będzie bardzo dobrze dla połowu. Za pomocą wagi można łowić nie tylko na płytkiej wodzie, ale i na głębokości. Co najważniejsze, nie leń się, jak zbadać jak największą powierzchnię zbiornika.
2
Na złamaną linii brzegowej zaleca się wiercić studnie w odległości 1,5-2 metrów od siebie. Jeśli brzeg, bez występów i płaski, odległość między otworami powinna wynosić 5-10 metrów, na głębokości 10-15 metrów. Usuń z dołka lodowatej miękiszu, aby wahacz mógł łatwo przejść w wodzie, a następnie posypać ją śniegiem. Należy przy tym pamiętać, że szczupak – ryba bardzo ostrożna i może wystraszyć nawet lekkie pukanie (dla tego zaleca się wiercić kilka dołków).
3
Do połowu szczupaka na wahacz wybierz solidne wędzisko największego rozmiaru (wyłącznie do zimowego łowienia). Nadają się dwie opcje: plastikowe fińskie pręt lub miniaturka spinningu. Wahacz musi być nie mniej niż pięć centymetrów, tak, jak z dużych przynęt zgromadzenia znacznie mniej. Haki po bokach również powinny mieć duży rozmiar.
4
Zacznij obławiać przede dołka, tak jak ryba tu już się uspokoiła. Zrób po pięć-osiem uderzeń wahaczami i przejdź do następnej, na początku zimy szczupak bierze już na trzeci-czwarty fala. Należy jednak zauważyć, że nie należy liczyć na natychmiastowy wynik, ale wytrwałość często jest nagradzane dobry połów. W przypadku braku brań zmień miejsce.
5
Najczęściej szczupak atakuje przynętę podczas planowania (spadek) wahacza lub podczas pauzy, rzadziej przy podnoszeniu. Przy tym ważna jest gra poruszającego wahacza, ale nie długość pauzy. Podczas gryzienia natychmiast подсекайте i вываживайте. Jeśli kopniak okazała się nie skuteczna – kontynuuj ruch wędziskiem. Zmień wahacz, często po to szczupak zaczyna ponownie zaatakować.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.