Jak uszyć futro

Złożoność pracy z futerkiem polega na tym, że będzie go trudno wykroić i niewygodne szyć. Cięcia futro nożyczkami się nie da, więc jak będzie zbierał stos, dlatego produkt раскраивают żyletką, które można wstawić w gumkę, aby się nie skaleczyć.

Jak uszyć futro

 Jeśli zdecydujesz się posłużyć się specjalnym nożem na pokrętle do cięcia sierści, należy pamiętać, że do jego obsługi potrzebna jest sztywne podłoże, lepiej płyt WIÓROWYCH, ponieważ nacisk wymagany jest silny. Podczas pracy z ostrzem jako podłoże wystarczy karton, albo krojenie odbywać się będzie na masie, co pozwala od razu dzielić włos.

Jeśli zdecydujesz się nauczyć szyć futro, trzeba nauczyć się kilku zaleceń.

Wybierając wzory dla przyszłego produktu, pamiętaj, że drobne szczegóły na bukłaku praktycznie nie widać, a szyć ich będzie bardzo trudne, więc pierwszeństwo produktom z minimalną ilością części.

Upewnij się, w którą stronę jest skierowany stos części. Wszystkie szczegóły produktu muszą być rozkładany w taki sposób, aby kierunek włókien był sam. Należy zachować ostrożność, ponieważ czasami kierunek włókien jest niejawna.

Ważne jest, aby pamiętać, że im więcej zrobisz linii oczek na części, tym trudniejsze będzie.

Od uszyć futro, upewnij się, że twoja maszyny do szycia stopka jest niezbędny do podnoszenia, w przeciwnym razie nie będzie w stanie doprowadzić produkt pod igłę. Nie zapomnij sprawdzić to za każdym razem, tak jak czasami będzie trzeba wgrać futro w cztery dodawania.

Szwy nie wymagają późniejszej obróbki, tak jak futro – несыпучий materiał.

Za każdym razem, robiąc наметку i стачивая szwy części, należy delikatnie zostać wzmocnione obszycie wewnątrz, to jest łatwe do zrobienia małymi nożyczkami.

Użyj igły maszynowe następujących rozmiarach: 14/90, 16/100. Należy zachować gęstość szycia w ramach 20-24 szwów na 5 cm Nici najlepiej stosować uniwersalne poliestrowe, czasami można brać хлопчатобумажно-poliestrowe. Przy obróbce wykończeniowej szwem, обметке pętli potrzebował elastyczne nici. Debugowanie miejsce trzeba jak do każdego innego gęstego materiału, dlatego nacisk stopki maszyny i naprężenie nici trzeba osłabić stopniowo dopóki linia nie będzie jednolitego.

Lepiej uszyć futro respiratora. Jeśli kupie futra na tyle krótki, to można to zrobić jednym maską, a jeśli długie, to trzeba co najmniej dwa. W ten sposób, wykonując prosty rad można nauczyć się robić jak małe, tak i na tyle duże, wyroby z futra.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.