Jak zrobić niebieską różę

Nowoczesną dziewczynę trudno zaskoczyć kwiatami, tak jak teraz można kupić praktycznie każdy egzotyczny kwiat. Jednak nadal istnieje możliwość zaskoczyć swoją drugą połówkę. Do tego celu nadaje się róża w kolorze niebieskim, którą można bez problemu zrobić w domowych warunkach.

Jak zrobić niebieską różę

Trzeba

  • – biała róża;
  • – puszki z niebieską farbą;
  • – cukier;
  • – woda;
  • – pojemność;
  • – niebieski atrament;
  • – nóż.

Instrukcja

1
Kup różę czystej bieli. Taka rosa najłatwiej nadać niebieski odcień. Usuń wszystkie liście z łodygi. To trzeba zrobić, aby oni też nie окрасились. Jeśli nie usunąć łodygi, to sam pączek będzie znacznie dłużej malowane.
2
Weź pojemnik i napełnić go czystą wodę pokojowej температры. Rozpuścić w wodzie atrament. Najlepiej użyć tusz z długopisu, mają intensywny niebieski kolor. Dokładnie mieszać farby, dopóki nie zmieni się równomiernie. Należy pamiętać, że kolor róży będzie o połowę lżejsze kolory roztworu. Dostosować kolor roztworu można ilością dodawanych atramentu.
3
Weź łodygi i wyciąć z jego końca po przekątnej co najmniej jednego centymetra. Duża otwarta powierzchnia będzie sprzyjać szybkiemu wchłanianiu kwiatem wody. Umieść kwiat w wodzie. Najlepiej umieścić ją w pozycji poziomej. Tak będzie malowane równomiernie. Jeśli zostawić różę pod kątem, to jedna z jej stron może mocniej kolorowe, niż inna. Należy zawsze zwracać uwagę na kolor, aby wyjąć kwiat z roztworu w momencie, gdy przyjmie żądany kolor.
4
Jeśli chcesz zrobić różę jak najbardziej naturalne, nie należy usuwać liście. Umieść ją w szklance bezpośrednio z nimi. Nie wszystkie liście wybarwione. Z nimi koloru róża będzie dłużej. Po tym jak pączek przyjmie odpowiedni odcień, usuń te liście, które окрасились, pozostawiając zielone.
5
Jest inny sposób, aby nadać białej róży niebieskawy odcień – pomalować ją pieprzowego. Do tego trzeba kupić puszki z niebieską farbą. Spray pieprzowy, trzymając różę w trzydziestu centymetrów. Wadą tej metody jest to, że zapach farby nie ucieka. Można ozdobić różę, dodając trochę granulki cukru.
Należy zwrócić uwagę
Przed malowaniem należy nałożyć maskę lub półmaskę.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.