Jak zbierać plastikowe modele

Zajęcia modelarstwo nie tylko rozwija umiejętności wyobraźnię przestrzenną, ale i pomaga lepiej poznać historię sprzętu wojskowego i uzbrojenia. Ponadto, montaż plastikowych modeli sama w sobie przynosi radość i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Odtworzenie wyglądu bojowego czołgu lub samolotu wymaga dokładności i wytrwałości.

Jak zbierać plastikowe modele

Trzeba

  • – zestaw części do montażu;
  • – ostry nóż;
  • – papier ścierny;
  • – pilniki;
  • – taśma klejąca;
  • – klej wzorcowy;
  • – klej PVA;
  • – pędzel do kleju i farby;
  • – aerograf;
  • – farby akrylowe.

Instrukcja

1
Wykup interesujący cię model. Dziś w sprzedaży można znaleźć różnorodne zestawy do złożenia kopii sprzętu wojskowego z różnych okresów. Mogą one się różnić wyposażenia i stopniu gotowości do montażu, dlatego należy dokładnie zapoznać się z opisem na opakowaniu produktu, przed dokonaniem ostatecznego wyboru.
2
Przygotuj narzędzia, które będą potrzebne przy montażu modelu. Kup model klej, a także klej PVA. Opis: w procedurach obsługi elementów nie może obejść się bez ostrego noża, pilników iglaków i papieru ściernego. Do malowania gotowego modelu zakupić pędzle różnej wielkości i twardości. Nie warto będzie również aerografem.
3
Wyjąć z pudełka, zawartość i dokładnie go sprawdzić. To jest wstępne zapoznanie się z konstrukcją pozwoli wyobrażenie o rodzajach i ilości elementów przeznaczonych do montażu. Zazwyczaj części modelu zebrane w płaskie bloki, stany литниками, przy czym wyposażone bloki nie byle jak, ale w określonej kolejności.
4
Ustal kolejność złożenia, opierając się z instrukcją i jasnego obrazu modelu. Użyj do tworzenia wizerunku produktu obrazki na pudełku dostępne zdjęcia prototypu (można je znaleźć w literaturze historycznej lub w internecie).
5
Wybierz kanały odlewnicze, do których mocowane są główne części kadłuba modelu. Na przykład, dla modelu samolotu to będzie kadłub i skrzydła. Nożem odłącz części od bloku, a następnie dokładnie oczyścić miejsca przyłączenia kanałem za pomocą kanałów.
6
Złożyć połówki obudowy między sobą. Nie spiesz się skleić części; na początek połącz je kawałkami taśmy samoprzylepnej. Również nie zaleca się natychmiast odłączyć wszystkie części z kanałem za pomocą kanałów, ponieważ w tym przypadku trudno jest określić przynależność części i jej miejsce w modelu. Montaż należy przeprowadzać w kolejności konsekwentnie.
7
Podłącz do obudowy po kolei wszystkie główne elementy konstrukcji, dołączając je taśmą lub za pomocą specjalnie przewidziane kołki. Gdy model zyska estetyczny wygląd, jeszcze raz dokładnie ją zbadać, pamiętając wzajemne położenie części i w razie potrzeby nagrywając sekwencję złożenia.
8
Zdemontować model i przystąpić do wykończenia montażu, łącząc elementy klejem. Do chronić przed kolejną szczegóły przejdź dopiero po wyschnięciu zaprawy klejącej składu. Nie stawiaj przed sobą cel zakończyć montaż w krótkim czasie. W razie potrzeby podzielić proces na kilka etapów, takich jak: sprzątanie części, montaż obudowy, dopasowanie modelu, malowanie.
9
Po pełnym montażu plastikowe modele przystąpić do jej malowania. Przy tym wcześniej zapoznaj się z instrukcją i obrazem oryginału. W niektórych przypadkach przed nałożeniem farby model będzie trzeba pokryć farbą podkładową. Jeśli jest to wymagane, aby nadać wiarygodności modelu, należy zastosować камуфляжную kolor obudowy. Po wyschnięciu farby model może zająć swoje miejsce w swojej domowej kolekcji.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.