Jak zbierać papierowe modele

Ze wszystkich rodzajów domowego kreatywności montaż modeli z papieru jest chyba najbardziej przystępne. Dzięki wyobraźni, zestaw prostych narzędzi i wytrwałości, można zrobić wspaniałe kopie prawdziwych rzeczy, na przykład, samolotów, samochodów, a także trójwymiarowe figurki ludzi i zwierząt. Twój pierwszy papierowy model, choć daleki od ideału, ale zebrane własnymi rękami, może stać się początkiem całej kolekcji.

Jak zbierać papierowe modele

Trzeba

  • – karton lub arkusz brystolu;
  • – papier kolorowy;
  • – wzór modelu;
  • – ołówek;
  • – linijka;
  • – gumka;
  • – nożyczki;
  • – klej do papieru;
  • – pędzel do kleju.

Instrukcja

1
Przygotuj wzór, na której później będziesz gotować części przyszłego papierowej modelu. Użyj wzory gotowych modeli, które można znaleźć w internecie, lub dołączyć swoją kreatywność i stwórz szkic modelu samodzielnie. Jeśli używasz miniatury lub rysunki, ustaw je w prawdziwe wymiary, odpowiednie przyszłego modelu, poprzez przeniesienie rysunku na kreślarskiej lub bibułkę papierosową w skali 1:1.
2
Wybierz konkretny sposób modelowania. Tworzenie modelu może być praktykowana w trójwymiarowej lub dwuwymiarowej technologii. Do trójwymiarowego modelowania za pomocą specjalnych programów komputerowych. W ten sposób można stworzyć trójwymiarowy obraz mebli lub pomieszczenia. Po tym, jak odebrano trójwymiarowy obraz obiektu, przygotuj jego kopię, kierując się poszczególnymi ustawieniami programu.
3
Użyj dwuwymiarowe modelowanie, jeśli dążą do prostoty i chcesz zaoszczędzić czas. Aby to zrobić, przygotować obraz obiektu z dwóch stron, następnie wyciąć go i połącz części klejem. Tworzenie takich kopii przedmiotów jest dostępna nawet dla dziecka.
4
Ustaw obraz części modelu w cienki karton, ватман lub papier. Na linii domniemanego zgięcia przesuń tępym końcem nożyczek lub спицей, ma zaokrąglone na końcu. Nie należy używać ostrych przedmiotów, aby nie podrzeć papieru.
5
Napisz ołówkiem na każdej części jej nazwę lub zaznacz numer, biorąc pod uwagę kolejność złożenia modelu. Jeśli do łączenia części ze sobą są zawory, najlepiej umieścić nazwę lub numer na nich, aby po montażu napisy nie były widoczne.
6
Nożyczkami wytnij kolejno wszystkie części modelu. Złóż je w stos w kolejności, w jakiej będą się łączyć między sobą.
7
Промажьте klejem zawory lub inne podlegające łączeniu miejsca elementów papierowych konstrukcji. Dołącz склеиваемые części do siebie i docisnąć palcami. Poczekaj, aż klej trochę wyschnie, a potem przykleić następny element. Po zakończeniu pełnego złożenia zostaw gotowego modelu, aż do całkowitego wyschnięcia.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.