Jak kleić modele papierowe

Tworzenie papierowych modeli rozwija się nie tylko kreatywność, ale i postrzeganie przestrzenne, i wyraźnie-twórcze myślenie. Takie projekty są proste w wykonaniu, więc można je kleić razem z dziećmi, przyzwyczajając ich do pracy z narzędziami stosowanymi materiałami. Przyjdzie czas, i dziecko może samodzielnie wykonać bardziej skomplikowane składowe modelu.

Jak kleić modele papierowe

Trzeba

  • – papier kolorowy;
  • – tektura;
  • – ватман;
  • – wzór;
  • – ołówek;
  • – linijka;
  • – nożyczki;
  • – klej PVA;
  • – pędzel do kleju.

Instrukcja

1
Przygotuj szkic ołówkiem papieru ozdobnego. Narysuj przyszłość produkt na papierze w trzech wymiarach, aby wyobrażenie o jego kształcie i rozmiarach. Jeśli taka rysunku powoduje u ciebie trudności, po prostu narysuj model w dowolnej formie.
2
Zrób wzór modelu, kierując się na szkicu. Jeśli używasz zakupu papierowy model, gotowy do klejenia i montażu, wzór nie jest wymagane. W tym przypadku od razu przystąpić do вырезанию części. Do autora modelu wzór musi być zgodne z przyszłego produktu w rozmiarze i kształcie.
3
Przenieś obraz każdej części na ватман, karton lub kolorowego papieru. Dla racjonalnego wykorzystania materiału najpierw umieść wszystkie elementy do arkusza, zamieszczając je w taki sposób, aby było jak najmniej wolnego miejsca.
4
Пририсуйте do rysunków elementów przyszłego papierowej konstrukcji zawory w postaci pasków w formie trapezu. Będą one potrzebne do klejenia elementów między sobą.
5
Wytnij nożyczkami wszystkie szczegóły. Jest to najbardziej odpowiedzialny etap złożenia modelu, który wymaga precyzji i dokładności.
6
Przesuń koniec linijki na linii domniemanego zgięcia części (od strony zewnętrznej). Jest to konieczne do tego, aby примять włókna papieru lub tektury i ułatwić zginanie.
7
Ponumeruj części w kolejności ich złożenia. Numer lub nazwa elementu проставляйте na tylnej stronie przedmiotu obrabianego lub na zaworze. Ponumerowane części złożyć na stos w kolejności niezbędnym do złożenia.
8
Nałóż pędzelkiem klej na łączone powierzchnie. Dołączyć dwie części do siebie i lekko docisnąć. Poczekaj, aż klej odbierze. Przejdź do przyklejania następnej części. Manipulacje ze склеенными szczegółami można wykonywać dopiero po wyschnięciu kleju składu.
9
Склеенную model w razie potrzeby pomalować na odpowiedni kolor. Po całkowitym wyschnięciu kleju i farby model jest gotowy uzupełnić swoją domową kolekcję.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.