Jak malować modele czołgów

Montaż modeli sprzętu wojskowego – fascynujące i pouczające zajęcie, które nie tylko zabiera czas, a przyczynia się do głębszego nauki, techniki i historii. W celu nadania modelu czołgu wiarygodności, należy ją pomalować na odpowiedni kolor. Jest to końcowy etap montażu, do którego należy traktować z całą odpowiedzialnością i starannością.

Jak malować modele czołgów

Trzeba

  • – farby akrylowe;
  • – farby olejne;
  • – aerograf;
  • – pędzle;
  • – gąbka;
  • – gazetowy.

Instrukcja

1
Przygotuj narzędzia i materiały, które będą potrzebne do malowania modelu. Nie obejdzie się bez kredki pastelowe, matowe i połysk farby akrylowe farby w różnych odcieniach; konieczne jest również farba olejna. Prace malarskie wygodnie wykonywać za pomocą aerografu i zestaw pędzli o różnej twardości i wielkości.
2
Wyposażyć miejsce, gdzie będzie produkować malowanie. Najlepiej malować modele na stole, wstępnie układanie go starymi gazetami, aby nie zabrudzić stół. Miejsce pracy powinno być w wystarczającym stopniu oświetlone i przestronne. Narzędzia i materiały umieścić w wygodnym miejscu z krawędzi stołu.
3
Kolorystyka modelu zacznij od nałożenia koloru bazowego. Użyj odcieni, które są naprawdę bojowej czołgu. Farbę należy nanosić cienką równą warstwą. Poczekaj, aż pierwsza warstwa wyschnie, a następnie kolejno nałóż jeszcze dwa-trzy cienkie warstwy. Wykonuj kolor starannie, ponieważ wady później będzie trudno naprawić.
4
Przelej na obudowie modelu shadow obszary, gdzie farba nie blaknie. Użyj do tego celu aerograf. Dokładnie obrobić wszystkie kąty konstrukcji i ubytki.
5
Przejdź do farbą wystające fragmenty czołgu. Bardziej jasny odcień nałóż na włazy bojowej maszyny i płaskie powierzchnie. Kontrast pozwoli zrobić znaczne części modelu bardzo wyraziste.
6
Przejdź do kreślenia траков. Ich najlepiej pomalować w kolor gleby, jeśli planujesz używać dla modelu naturalne tło. Трущимся szczegóły траков nadaj widok błyszczącego metalu dla większego realizmu i wiarygodności.
7
Jeśli to konieczne, nałożyć na korpus камуфляжную barwę. Kamuflaż, jak zwykle, zależy od warunków terenowych, gdzie samochód uczestniczy w działaniach. Użyj podczas nakładania kamuflażu malowania zdjęcia i rysunki prawdziwych czołgów.
8
Окрасьте przymocowane do korpusu szczegóły, na przykład, шанцевый narzędzie. Metalowe części dodać błyszczące, naśladując zużycia. To daje narzędzia bardziej realny wygląd.
9
Aby zrobić model jest jeszcze bardziej realistyczna, wolno farbą zarysowania, wgniecenia i odpryski. Najlepiej użyć do tego kawałek поролоновой gąbki. Zwilż pianki w farbie i zastosować sztuczne „wady” krótkimi отрывистыми ruchami ręki.
10
Sprawdź malowane model i usunąć powstałe smugi czystym pędzlem. Gotowy model czołgu odłóż do wyschnięcia. Po wysuszeniu napraw występujące wady, bez których zawsze na początku trudno się obejść.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *