Jak wypłacać diety

Prawa podatkowego określono zasady wypłaty diety, które opierają się pracownikom, przebywającym więcej niż jeden dzień w podróży służbowej. Rozmiar diety montuje układy zbiorowe rozporządzeniem w sprawie podróży służbowych i zależy od regionu, kraju, do którego wysyłany jest specjalista w interesach.

Jak wypłacać diety

Trzeba

  • – Kodeks podatkowy federacji ROSYJSKIEJ;
  • – dokumenty pracownika;
  • – układ zbiorowy pracy lub oświadczenie o podróży służbowej;
  • – Kodeks pracy federacji ROSYJSKIEJ.

Instrukcja

1
Zamocować rozmiar diety w wewnętrznym dokumencie firmy. To może być postanowienie o podróżach służbowych, układ zbiorowy. Użytkownik może zainstalować różne kwoty zwrotu wydatków dla poszczególnych kategorii pracowników. Na przykład, kwoty płatności diety specjalistów, pracujących na stanowiskach kierowniczych, jak i szeregowych pracowników mogą się znacznie różnić.
2
Dla pracowników wysłanych w podróż służbową w jeden region federacji ROSYJSKIEJ, rozmiar diety jeden, a dla specjalistów, którzy opuścili spraw spółki w inny obszar, kwota wydatków podlega zwrotowi w innym rozmiarze. Ponadto, kwoty będą zależeć od poziomu życia w danym obszarze federacji ROSYJSKIEJ. Na przykład, w Moskwie mieszkania są znacznie droższe niż w Kostroma. W konsekwencji, być wypłacone podróż do stolicy będzie w większym rozmiarze.
3
W przypadku opodatkowania koszty podróży służbowej, w tym diety, są wliczone w kwoty, które zmniejszają podstawę opodatkowania zysku. Diety i inne wydatki na podróż w interesach potwierdzają udokumentowane, uzasadnione i związane z uzyskaniem dochodów.
4
Ale w ordynacji podatkowej ma zastrzeżenia, które są w następujący sposób. Dla pracowników, którzy командируются do innych miast w kraju, zainstalowana określony rozmiar diety, który może być włączony w inne koszty. A dla osób, wyjeżdżających do innych krajów, ustalona maksymalna kwota diety, który zmniejsza bazę dla zysku. Masz prawo do układów zbiorowych zainstalować i duże sumy odszkodowania, ale z rozmiaru przekraczającego stałą kwotę, zapłacisz podatek.
5
Opłacanie dzienne pracownikom w zależności od ilości dni spędzonych w podróży służbowej. W weekendy i święta начисляйте podwójny wymiar, ale jeśli pracownikowi stosowany dodatkowy dzień wolny, licz dzienne, na podstawie określonej wysokości. Pojedynczy rozmiar diety wypłacane za czas spędzony w podróży służbowej w święta, gdy norma ta wchodzi w normę czasu pracy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.