Jak wykonać syuriken z papieru

Syuriken – to japońska broń biała. Jest on używany w wielu filmach i anime, a ponieważ stało się powszechną zabawką wśród fanów wschodniego kina i animacji. Oczywiście, do gier można zrobić bezpieczną wersję сюрикэна – z papieru.

Jak wykonać syuriken z papieru

Instrukcja

1
Weź kartkę papieru, umieść go w pozycji poziomej. Złóż kartkę na pół wzdłuż (na osi poziomej), a następnie ponownie wyprostować. Górną i dolną połowę zegnij w kierunku środku tak, aby ich strony ograniczała się do osi poziomej. Otrzymany prostokąt, złożyć na pół wzdłuż, dolną połowę kładąc na górną.
2
Zmierz boku paski. Taką samą ilość centymetrów uchylenie się od lewego górnego rogu w prawo na górnej stronie. Połączyć ten punkt z lewego dolnego rogu. Na danej linii zegnij kąt paski, opuszczając go. Tę samą czynność wykonaj z prawej strony paska. Tylko tam kąt zakrętu w górę.
3
Zmierz dolną stronę lewego małego trójkąta. Tyle samo centymetrów miarę na dolnej stronie w prawo. Połączyć ten punkt z górnym kącie trójkąta. Podnieś trójkąt w górę, zginając papier dla otrzymanej linii. Tak samo, tylko w dół, należy zagiąć drugi kąt. U ciebie powinny być dwa trójkąty, ściśle przylegających do siebie zasadami.
4
Zrób jeszcze jedną podobną nowa сюрикэна. Tylko tym razem lewy kącik będzie trzeba wywinąć do góry, a prawy w dół. Na ostatnim etapie lewy trójkąt spada, a prawy – wzrasta.
5
Połącz dwie części. Pierwszą z nich odwrócić tak, aby jego środek znajdował się poziomo, a po bokach były małe trójkąty – u góry po lewej, a po prawej na dole. Na wierzchu połóż drugą wzorzec. Powinno być „twarzą”, czyli dwa duże trójkąty skierowany do ciebie, lewy trójkąt powinien być wyżej.
6
Lewy róg pierwszej części wklej w „kieszeni” dolnego dużego trójkąta. Prawy – górny trójkąt. Obrócić figurę na drugą stronę i powtórz procedurę.
Porada
Do pracy potrzebny jest na tyle cienka wartościowych. Dla dużej сюрикэна odpowiednie arkusze papieru biurowego.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.