Jak nauczyć się robić origami z papieru

Origami to japońska sztuka operacji z papieru. Za pomocą tej techniki można produkować wiele różnych projektów majsterkowicza, począwszy od kwiatów, figurek zwierząt, kończąc przedmiotów do nakrywania do stołu, dekoracji świeczników i wazonów.

Jak nauczyć się robić origami z papieru

Instrukcja

1
Przede wszystkim, warto bliżej zapoznać się z papierem i cechy różnych jej rodzajów, tak jak jest to materiał, z którym będziesz pracować. Do origami można użyć tusz drukarki, gazetowy i rysunkową, обойную, aksamitną, шагреневую papier i tektura. Ważne jest, aby nauczyli się, jak prawidłowo dobierać je w zależności od rodzaju rzemiosła. Jednak tak jak jesteś początkujący, to dla swoich pierwszych rękodzieła można użyć papieru gazetowego (w przyszłości każdy kiosk arkusz może stać się dla ciebie swego rodzaju „problem” jako próbnego materiału).
2
Nauka sztuki origami zacznij od nauki podstawowych oznaczeń i symboli, a także głównych poważniejszych fałdy (tak nazywane są najbardziej podstawowe figury), ponieważ to właśnie one leżą u podstaw większości modeli origami. Do takich między innymi, należą cholera i latawiec, serwisowa, kwadratowe, drzwi, żaba, ptak, ryba.
3
Na przykład, jedna z najprostszych form – drzwi. Jeśli spojrzeć na schemat jego budowy, można zobaczyć, że jest to kwadrat, który jest podzielony na środku linii ciągłej, a każdy z otrzymanych prostokątów ściśle w centrum jest podzielony linią przerywaną. Aby uzyskać tę postać, złóż kwadrat na pół. Następnie wyprostuj go, a następnie złóż do tej linii z dwóch stron „drzwiczki”.
4
Po nauczeniu się podstaw techniki origami i podstawowych form tej sztuki można przystąpić do produkcji różnych projektów majsterkowicza. Jednak nie piękne skomplikowanych figur. Bo nawet jeśli masz bardzo wielkie pragnienie, by je wykonać, dopóki nie nabierzecie doświadczenia na produktach o niskim i średnim poziomie trudności, nie będą się układać możliwie wysokiej jakości. Na przykład, możesz zacząć od budowy figurek zwierząt. Również sprawdzą się kwiaty prostych kształtów, takich jak irysy, mieczyki, tulipany, lilie lub kwiaty lotosu.
5
Przy ćwiczeniu techniki składania uważać, aby na każdym etapie pracy poprawnie wykonywać zgięcia. W przeciwnym razie podczas dalszej pracy zgięcia będą się na siebie nakładać, a elementy będą się przesuwać. W rezultacie produkt będzie niedbale, a w niektórych przypadkach może nawet okazać się, że nie można go złożyć do końca.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.