Jak nauczyć się dużo mówić

I choć zwięzłość jest siostrą talentu, są zawody, które wymagają majątku dużo mówić. Ale ważne jest przy tym nie tylko wypływa wodospady swoich przemówień, ale i wymawiać je ładnie, nie spiesząc się, kładąc akcenty na poszczególnych słowach, prawidłowo umieszczając akcentu i umiejętnie manipulując nastroju publiczności. A jeśli słuchacz „zgubił” w strumieniu słów, to na co nam taki многословию.

Jak nauczyć się dużo mówić

Instrukcja

1
Spokój i tylko spokój – zasada numer jeden, który pozwoli nauczyć się mówić dużo, ładnie i w tym samym czasie w tej sprawie. Kiedy opowiada rzecznik, nie musi się nigdzie spieszyć. A do tego trzeba mówić, pamiętajcie – to mówić, a nie czytać na papierze przygotowaną mowę. Ale żeby jeszcze i zainteresować słuchaczy, trzeba wziąć pod uwagę nastrój publiczności i kontrolować salę. Zrobić to możliwe tylko wtedy, gdy mówca jest spokojny i pewny w tym, co mówi.
2
Niestety, większość ludzi odczuwa strach przed publicznym występem, są nerwowi, gubią się i nie dbają o komfort słuchaczy. Pokonać ten zwyczaj można tylko w jeden sposób – stałą praktyką. Jeśli masz tendencję do takiego stanu, to zdecydowanie jego искореняйте – należy wykorzystać każdą okazję do tego, aby wystąpić. Nie jest tak ważne są sprawozdania i charakter publiczności – można chronić referat na konferencji w szkole wyższej, wypowiedzieć się na zebraniu mieszkańców twojego domu lub czytać wiersze w wąskim gronie rodzinnym. Najważniejsze w przygotowaniu mowy nie прописывайте każde słowo, które powiesz, użyj тезисный metoda – zamocować na papierze główne myśli. Taka mowa będzie naprawdę leje się jak strumyk i wyglądać naturalnej.
3
Czytaj książki na obszarach, które najbardziej ci się interesujące, i dla których chcesz nauczyć się dużo mówić. Nie zaniedbuj artystycznej literaturą – w niej można znaleźć wiele ciekawych wzorów budowania zdań i zwrotów. Staraj się więcej przeczytaj na głos – trenuj więzadła i przyzwyczaić się wypowiadać wiele słów. Ale w tym przypadku, spróbuj wymówić zdanie emocjonalnie, ułóż logiczne akcenty w tekście, nawet jeśli przed tobą zbiór zadań z chemii organicznej.
4
Rozwijaj słownictwo. Załóż oddzielny zeszyt i codziennie nagrywać z jednego lub kilku słów, z których w pamięci dobieramy synonimy i antonimy. Podczas wykonywania ćwiczenia nie wolno używać żadnych źródeł – przypomnij sobie, aż do ostatniego. Jeśli wystąpi problem, należy odłożyć zeszyt i wróć do проблемному słowa na następny dzień. Najprawdopodobniej można dobrać jeszcze kilka wartości.
5
Zwróć uwagę na oddechu – wymawia słowa na wydechu. Jeśli jest możliwość, należy obserwować małymi dziećmi – oddychają brzuchem, ich płuca kurczą się pod wpływem mięśni przepony. Z wiekiem człowiek traci tę zdolność i sprawia, że wejście tylko przy pomocy klatki piersiowej. Jeśli nie oduczyć tego nawyku, to można szybko wylądować głos: podczas oddychania płucami struny głosowe mocno napięte i szybko się znudzi.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.