Jak nauczyć się kręcić kij

Skręcanie kijami w rękach, to nie tylko piękne widowisko i pokaz specjalnych umiejętności, to jeszcze i korzyści dla motoryki rąk. Ćwiczenie to wymaga cierpliwości, wytrwałości i od czasu do czasu. Aby nauczyć się tego, aby rozpocząć, można użyć pałki perkusyjne.

Jak nauczyć się kręcić kij

Trzeba

  • – błona różdżka;
  • – zwykły płaski kij niewielkich rozmiarów.

Instrukcja

1
Umieść patyczek prostopadle do dłoni pomiędzy palcem wskazującym i palcem środkowym. Powoli zacznij przewijać różdżkę w dogodnym dla ciebie kierunku. Po drodze należy uważać za wykonaniem tej czynności, staraj się, aby twój treningowy próbki jest stale znajdował się tylko między dwoma palcami.
2
W początkowej fazie zajęć, jeśli nie jest bardzo dobrze, pomagaj sobie i innym palcami. Z czasem obrót będzie się układało u ciebie coraz lepiej i lepiej. W trakcie zajęć praktycznych starać się eliminować zbędne ruchy ręką. Staraj się pracować w jednej pędzlem.
3
W trakcie ćwiczeń należy trzymać palce jak można powoli dopuszczalne jest tylko mały zginanie w фалангах. Ponadto staraj się maksymalnie rozluźnić dłonie.
4
W celu zwiększenia efektywności procesu można również wykonywać pomocnicze ćwiczenia, które pomogą dobrze opracować palce rąk. Dzięki nim można w krótkim czasie opanować technikę obrotów pałeczek. Najpierw zrób pojedyncze ciosy na powierzchni bębna (lub stołu) zgodnie ze schematem P-L-P-L-P-L, gdzie N – obrót laski w prawo, a L – w lewo.
5
Ćwiczenia w ramach tego ćwiczenia tak długo, aż nie będzie w stanie wykonać z łatwością, bez napięcia. Po wykonaniu tego ćwiczenia przejść do następnego.
6
Należy wykonywać podwójne ataki na powierzchni bębna zgodnie ze schematem: p-P-l-L-p-P-l-L-p-P-L-L Raz po opanowaniu tego rytmu spróbuj wprowadzić zmiany w systemie, na przykład P-L-p-P-L-P-l-L-P-L-p-P.
7
Do opanowania techniki obrotów pałeczkami również pomoże jakakolwiek zawartość wideo. Uważnie patrz fragmenty filmów z występami perkusistów, a także odwiedzaj pokazowe zajęcia zawodników wschodniej szkoły sztuk walki. Zapamiętać każdy ruch profesjonalistów, i przy pierwszej okazji próbować je odtwarzać.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.