Jak wykonać powóz z drewna

Umiejętności каретостроения były praktycznie utracone w czasach sowieckich. Jednak i w досоветские czasach najlepsze autokary produkowano francuzi. Rosyjskie rzemieślników je naprawiali. Głównie w Rosji produkowano transporty-колымаги, przeznaczone do długich ruchów na drodze. Wykonać powóz własnymi rękami – sztuka, jednak nie wszystko jest takie trudne, jeśli ma gotowe rysunki i zdjęcia procesu.

Jak wykonać powóz z drewna

Trzeba

  • – arkusze wodoodporne sklejki (4-5 sztuk);
  • – wyrzynarka;
  • – papier ścierny;
  • – piła tarczowa;
  • – lakier bezbarwny;
  • – materiał do tapicerki;
  • – śruby;
  • – wkręty;
  • – wiertarka.

Instrukcja

1
wykonać bкарету/b z емдерева/em” class=”colorbox imagefield imagefield-imagelink” rel=”gallery-step-images”> Weź kartkę wodoodporne sklejki (bo trener – to produkt dla ulicy) o wymiarach 9x2500x1250 patrz Zaznaczyć go widziałem na trzy części, tak, aby wymiary dwóch stanowiły 1250×700 cm, a trzeciego – 1250×1100 cm.
2
Выпиливайте wszystkie części wyciągniętych obwodu. Mark i ostrożnie wyciąć drzwi i okna. W procesie rzeźbienia drzwi dla oszczędności materiału wywierć w rogach otworu, a następnie пропиливайте za pomocą ręcznej wyrzynarki (około 0, 5 cm). Dalej pracę można kontynuować электролобзиком. To daje możliwość zastosowania выпиленных części w przyszłości produkcji trenera.
3
Widziałem dwie mniejsze kawałki sklejki na pół, w przyszłości będą klejone między sobą. Ważne jest, aby wewnętrzna część była nieco mniej zewnętrznej: to zapewni wsparcie na nich przednią i tylną ścianę, a także drzwi i okna. Skleić poszczególne części ze sobą. Do tego celu można użyć kleju PVA. Im więcej zacisków u was będzie, tym lepiej, ale powinno być nie mniej niż dwunastu sztuk.
4
Po tym jak przyklejone boki, przyklej sufit i dno trenera. Odległość między słupkami musi być tak, aby oparła się na krawędzi przedniej i tylnej ściany przy przyklejaniu przedniej i tylnej części. Skręć stelaża za pomocą śrub i śrubokręta, jednocześnie wykłada kręcone części między sobą, tak jak to oni będą opierać się na obie ściany.
5
Przejdź do przedniej i tylnej ścianie. Ich wymiary określenie problemu: skorzystaj zwykłym centymetrem. Zrób okna takie, jak lubisz. Jedynym punktem, który należy wziąć pod uwagę jest to, że na przedniej ścianie będzie siedzenie woźnicy: trzeba zostawić miejsce dla niego.
6
Na tylnej ścianie zrób okno trochę więcej, niż po bokach, bo tam będą siedzenia pasażerów. Okna można выпиливать i już na klejone ścianach (do tego celu należy użyć piły tarczowej). Optymalny odstęp między cięciami wynosi piętnaście centymetrów. Głębokość powinna być równa około sześciu centymetrów.
7
Karoseria jest gotowa, przejdź do produkcji ramy. Weź klejone tarczy (lub dwie sklejki o grubości 18 mm) o wymiarach 400х1500мм. Przenieś na niego rysunek ramy i выпиливайте. Obrobić krawędzie papierem ściernym. Weź jeden z resztek materiału i nadać mu wymiar 400×455 mm. Z jego pomocą można połączyć poprzednie części między sobą.
8
Przygotuj miejsce na tylnej części bagażu i woźniców. Na każdej ze ścianek bocznych tworzenie nakładki. Na początek narysuj dolną część, piła. Przyłóż ją do boku, odchodząc od spodu dziewięć milimetrów, narysuj górną część. Wyciąć, przykleić gotowe nakładki na wewnętrzną część ścianek bocznych. W przyszłości będą one potrzebne do budowy podłogi i ochrony na dole. Do tylnej części użyj drugi odcinek tarczy. Przyciąć go do odpowiedniego rozmiaru, jeden krawędzi pod skos (45 stopni).
9
Высверлите otwory w bocznych częściach otrzymanej części. Do bocznych otworów użyj uchwyt do wiertarki, dzięki któremu można wiercić pod kątem 90 stopni. Umieść przedmiot na miejsce i ustaw trzy śruby z różnych stron. Użyj pozostałe otwory jako prowadnic i w dniu trenera. Umieścić wszystko na klej, przymocuj wkrętami i zaciskami śrubowymi.
10
Wracajcie do produkcji podłogi do woźnicy. Заготовьте dwa arkusze sklejki: pierwszy o wymiarach 290х350мм, a drugi – 290х500мм. Zrób nacięcia w ostatnim arkuszu głębokość do 6 mm o rozstawie 15mm na 300mm długości. Вклейте duży arkusz za pomocą śrub. Korzystał arkusz kilkoma wkrętami dla większej niezawodności. Naklej na górze mały liść, вклейте modą z góry выпиленных desek.
11
Zrób okna i zasłony na drzwi. Do tego celu potrzebny jest cienki plastik. Tak jak on sprzedawany w rolkach, trzeba będzie go wyprostować, zanurzony we wrzącej wodzie. Piła i szlifować kraty do drzwi i okien za pomocą układanka i papieru ściernego. Вклейте okna i drzwi.
12
Do tapicerki siedziska weź dowolną materię (można papierowy velvet). Wytnij szablony z płyty MDF, przyklej je na materię. Przytnij ją z rezerwą. Zabezpiecz krawędzie budowlanych zszywacz. Zrób w ten sam sposób wszystkie ściany boczne.
13
Rozpoczęcie produkcji kół. Kup klejone tarcza o wymiarach 500×200 mm. Widziałem go na cztery części. Z dwóch części, wyciąć koła o średnicy 450 mm – dla kół tylnych. U przednich kół średnica będzie mniejsza – około 250-300 mm.
14
Nałóż jeszcze jedną okrąg na poszczególne koła (400 mm) i niewielki krąg pod piastę (na oko). Podziel koło na 10 części, za pomocą kątomierza. Przesuń dwa koła w rejonie przyszłych szprych (równe segmenty na dole i na górze). Udawaj szprychy za pomocą wzorców.
15
Высверлите otwory i wyciąć. Kup gotowe osi kół (proces ich produkcji jest dość czasochłonne). Wywierć w każdym kole otwór pod oś i przymierz. Praca konstrukcję metalową szczotką i pokryć wszystko lakierem bezbarwnym. Skończysz przednie koła i zbierz całą konstrukcję. Trener jest skończona.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.