Jak zrobić wrzeciono

Wrzeciono – to ręczne urządzenie do przędzenia nici, które zaleca się stosować w celu przetwarzania wełny w małych ilościach. Na skalę przemysłową produkt nie jest używany.

Jak zrobić wrzeciono

Trzeba

  • – bólem głowy;
  • – topór;
  • – nóż;
  • – ołówek;
  • – skórka.

Instrukcja

1
Materiałem do budowy wrzeciona służy drzewo. Produkt z wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych, okazuje się zbyt proste i śliskie, a metal, wręcz przeciwnie, będzie tworzyć niepotrzebne napięcie, w wyniku którego wątek będzie stale się rwać.
2
Przygotuj drewno odpowiedniej grubości i długości, a także wyostrzyć nóż do cięcia drewna. Zadbaj o топоре, jeśli kawałek drewna jest zbyt duży i trzeba odciąć jeszcze wiele nadmiaru materiału.
3
Ponieważ produkt jest obrobiony za pomocą z jednego kawałka, to z pomocą siekiery обстругайте bólem głowy w taki sposób, aby ono było jak na cylinder, długość i szerokość jest nieco przekroczy żądaną wymiary maksymalne części wystających.
4
Weź nóż i z jego pomocą poprawić wady, zrób postać bardziej gładka. Uważaj, aby nie przeciąć przypadkowo zbędne. Jeśli masz wątpliwości, to lepiej poprawić sylwetkę podczas szlifowania.
5
Ołówkiem zaznaczyć kredą dolna podstawa, która wykonana jest zazwyczaj w postaci kopuły z ostrym wierzchołkiem. Odwrót od krawędzi cylindra około 4-5 cm – to okaże się wystarczające dla prostego wrzeciona tradycyjnej formy bez rzeźbionych wzorów.
6
Zacznij wyciąć podstawę kopuły tak, aby jego płaszczyzna była prostopadła do pnia wrzeciona. Innymi słowy, na dole powinien pojawić się gładki stożek.
7
Po вытачивания dolnej części przejdź do głównej. Zaznacz miejsce, które będzie maksymalnie działać. Musi ono znajdować się w pobliżu stożka. Nie warto go posiadać zbyt wysoko – cofnijcie się kilka centymetrów od tak zwanej „talii”. Jeśli szerokość pnia wrzeciona równej w całym okresie jego długości, to wątek jest i to jest obsuwa się podczas pracy z narzędziem.
8
Za pomocą noża usuń nadmiar materiału, góra wrzeciona zrób ostrym.
9
Gdy urządzenie będzie gotowe, spacer dużej papierem ściernym, a następnie i umiejętności, aby ostatecznie szlifowane produkt – jego powierzchnia musi być idealnie gładka, aby nić podczas pracy nie trzymało.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.