Jak uszyć szeroką gumę

Szeroka elastyczna taśma jest powszechnie stosowana w produkcji czasowych spódnic, szortów, rodzinnych, tchórzy i innych produktów z górnej подгибкой-кулиской. Po prawidłowym wykonaniu odzież okazuje się wygodny i praktyczny. Zwykła cienka gumka w miarę zużycia jest osłabiony, i rzecz regularnie naprawiać. Cechą szerokiej taśmy w tym, że ona mocno вшивается w подгибку góry.

Jak uszyć szeroką gumę

Trzeba

  • – szeroka guma;
  • – maszyna do szycia;
  • – szpilki;
  • – igła;
  • – kreda (обмылок);
  • – wątek;
  • – żelazko.

Instrukcja

1
Spróbuj uszyć bokserki lub spódnicę z dwóch paneli (górnej i tylnej) na szerokiej gumce. Podczas tworzenia wykroju przewidzieć цельнокроеный pas. Zostaw dla niego подгибку w dwóch szerokościach taśmy z zasiłku 1,5 cm.
2
Traktować wszystkie spoiny produktu głównego, poza подгибки dla przyszłego pasa-кулиски. Wykonaj niezbędne obliczenia: zapięcie gumką w pasie i dodać około 2 cm na szwy łączące.
3
Zszyć końce szerokiej gumy, pozostawiając małe dodatki. Krawędź preparatów obrobić ręcznie обметочным szwem. Rozłożyć dodatki po niewłaściwej stronie сшитой taśmy i dołączyć je do górnej i dolnej krawędzi kilkoma drobnymi ręcznymi szwy.
4
Podziel górną подгибку odzieży na sześć-osiem (w zależności od wielkości talii i długości elastycznej taśmy) równych działek. Zaznacz granice odcinków портняжным małym lub pasztetem. Zrób to samo na gumce.
5
Wykonaj na górnej необработанному krawędzi produktu подгибку około centymetr wysokości i zautyuzhte ją na złej stronie. Następnie dopasuj znaczniki na elastycznej тесьме i подгибке pasa.
6
Zamocować szeroką gumę na płótnie po złej stronie pracy za pomocą szpilek. Przy tym taśma musi leżeć na górnej krawędzi dokładnie na linii подвернутого krawędzi tkaniny.
7
Teraz trzeba пристрочить szeroką gumę do pasa czterema specjalnymi elastycznymi wersy lub (dla bardziej solidne mocowania) трехрядными wersy „stretch”.
8
Podczas pracy na maszynie należy rozciągnąć obszar roboczy taśmy, aby na gotowym pasie-кулиске były takie same drobne złożenia.
9
Najpierw poprowadzić linii maszyn miejsce w dolnej części szerokiej gumy, a następnie usuń szpilki i obróć пришитую taśmę wewnątrz w połączeniu z tkaniną. Następna linia przebiega blisko (około 2-2,5 mm) do wewnętrznej krawędzi pulpitu płótna. Pozostałe szwy odbędą się równolegle do górnej i dolnej linie.
Należy zwrócić uwagę
Przy obliczaniu wymaganej długości szerokiej gumy raz zwróć uwagę na wszystkie indywidualne wymagania. Pas powinien dobrze trzymać produkt w talii, ale nie być zbyt usztywnienie. Dostosowanie długości притачанной taśmy później będzie trudne, zwłaszcza, jeśli użyto mocna linia „stretch”.

Porada
Dla притачивания szerokiej elastycznej taśmy do górnej krawędzi produktu można używać wąską зигзагообразную miejsce.

logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *